Субота, 25 Червня, 2022

“Мені закрили рота”: ведучі опозиційних каналів вийшли в ефір з заклеєними ротами. Харків’яни дали оцінку.

Журналісти та члени знімальних груп телеканалів «112 Україна», «Zik» та «NewsOne» з’явилися у прямих ефірах з заклеєними ротами. Такою інформацією поділився сайт «Главком», спільно з інтернет-агенцією «Страна.юа». Далі на kharkovyes.

«Мені сказали: «Рота закрий!»

За повідомленням інтернет-ресурсів, ця акція протесту пов’язана з заявою журналістів та співробітників телеканалів про те, що починається обмеження та тотальний державний контроль над свободою слова в Україні, пов’язаною з нещодавніми подіями. Тому таким чином вони висловили своє абсолютне незадоволення запровадженими 2 лютого санкціями проти нардепа з «Опозиційної платформи «За життя!» Тараса Козака, та вище зазначених телеканалів. 

Журналісти виходили у ефір з заклеєними чорною стрічкою ротами, а також просто мовчки стояли та сиділи у студіях. В свою чергу телеведуча Діана Панченко заявила про те, що закриття телеканалів – «агонія загнанної в куток людини». Також медіа-персона висловилася, що люди, котрі радіють закриттю телеканалів – лише «одноденні», які чомусь виказують свої проукраїнські вислови, сидячи на заробітках у Європі.

Реакція ООН

Керівництво Управління Організації Об’єднанних Націй висловило занепокоєння подібною заявою, і особливо рішенням президента України, Володимира Зеленського. У Фейсбуці повідомили, що рішення Зеленського може виступати прямою загрозою свободи слова та самовираження в Україні, підкресливши, що держава зобов’язана захищати та забезпечувати право на свободу вираження власної думки. І хоча ООН підтвердила протиборство з дезінформацією, наприкінці додала, що подібне повинне відбуватися збалансовано, аби не було придушено свободу слова. З приводу цього вже очікується серія протестів, адже вже на трьох телеканалах в акції прийняли участь понад 400 000 медіа-персон. 

Тож, як бачимо, медіа-персони активно готуються до відстоювання та відновлення української свободи слова, закон про яку, на думку протестувальників та небайдужих, порушено, наче в диктаторських країнах та під час радянської тоталітарної системи.

Хода активістів «Нацкорпусу» до місця пікету

Акція журналістів проходитиме неподалік від київського бізнес-центру «Парковий», де під патронатом Володимира Зеленського проходитиме форум з питань протидії коронавірусом, який теж відвідає виконуюча обов’язки посла США в Україні Крістіна Квін. В руках протестувальників помічені плакати «Кім Чен Зе», «Не війну, а канали» та інші. На місці зараз знаходяться правоохоронці. У Харкові таку інформацію повідомив телеграм-канал “Труха”, думки харків’ян кардинально відрізнялися.

Також з’явилася інформація, що на місце пікету журналістів, починають прибувати активісти з «Національного корпусу». За інформацією протестувальників, та деяких перебуваючих на місці правоохоронців, з боку «Нацкорпусу» плануються провокації. Поки що обставини на місці акції протесту наразі проходять мирно і без провокацій. 

А що думаєте ви з цього приводу?