П’ятниця, 27 Травня, 2022

Діодний міст – найважливіша складова акумуляторів

Важко уявити наше життя без акумуляторів. Вони використовуються нами всюди. Але мало хто знає, що саме є його дуже важливою частиною.

Всім відомо, що в більшості акумуляторів використовують трансформатори, але що випрямляє струм? Правильно, діодний міст. У деяких схемах використовують одиночний діод, але це не дуже доцільно, тому часто в установках ми можемо зустріти саме такий елемент. Звичайно, можна зібрати діодний міст з декількох діодів, але він займає багато місця на платі, з цього все-таки використовують його, представленим в одному корпусі. А щоб купити діодний міст в інтернет магазин радіодеталей Миколаєва досить просто.

Пристрій діодного моста

Щоб діодний міст правильно працював в схемі, потрібно враховувати його певні параметри. Слід звернути увагу на:

  • величину зворотної напруги;
  • максимальне значення зворотного струму.

Також потрібно враховувати потужність пікового струму, так як від цього залежить зворотна напруга. Зовні корпус діодного моста може бути різної форми, адже все залежить від плати, на яку він буде підключатися. Цей елемент схеми може бути прямокутним, квадратної форми, а може навіть бути у вигляді однієї прямої. Пристрій моста припускає наявність плати, виконаної з алюмінію, або ж спеціальних радіаторів, щоб була можливість виводити зайве тепло. Без нього все одно не обійтися, так як через невелику мікросхему проходить величезна кількість напруги і струму.

Що вигідніше вибирати: діодний міст з окремих елементів або корпусні збірку? Однозначно другий варіант, адже він має ряд переваг:

  • конструкція не перегрівається і здатна працювати без збоїв;
  • все діоди входять в збірку мають однакові параметри, що добре позначається на роботі пристрою;
  • значна економія місця на платі.

Як перевірити справність діодного моста

Існує два способи перевірки діодного моста на справність. Перший спосіб:

  • Для початку завантажуєте інструкцію (даташит) для діодного моста;
  • Чи вивчаєте розташування діодів в диодной коробці:
  • За допомогою мультістімера перевіряєте кожен діод на справність.

Спосіб нехитрий, тому і користується популярністю серед майстрів. Другий спосіб більш надійний і вважається стовідсотковим, однак вимагає більшої кількості обладнання: осцилограф, лабораторний автотрансформатор або понижуючий трансформатор, а також потрібен резистор опором 5-10 кому. Він полягає в тому, що після вивчення розташування діодів, до висновків припаивается резистор. Потім дивляться осциллограмму і по ній відразу можна зрозуміти, правильно чи працює діодний міст.

Схема роботи діодного моста

Головне завдання – трансформація негативною хвилі в позитивну без зменшення її характеристик. Цей процес відбувається за рахунок того, що змінний струм підпорядковується диоду і трансформується то в позитивну по амплітуді півхвилю, то в негативну. За рахунок того, що кожен діод працює за такою схемою, в фіналі хвиля вирівнюється, перетворюючись в постійну.

Різниця діодних мостів між собою

Діодні мости розрізняються не тільки принципом складання, а й іншими характеристиками такими як:

  • зовнішній вигляд корпусу;
  • розташування висновків.

Якщо з зовнішнім виглядом все гранично ясно, то з розташуванням висновків потрібно розібратися. Вони можуть бути розташовані з різних сторін, наприклад, знизу або збоку. Існують також відмінності в потужності напруги, силі струму, значення зворотного і максимального показника.

Застосування діодного моста

Крім того, що діодні мости випрямляють струм, вони також служать захистом від неправильного підключення з помилковою полярністю приладу до джерела енергії постійного струму. Також вони використовуються для управління змінним напругою за допомогою активного елементу, який не дає можливості працювати при іншій полярності. Крім цього, такі пристрої застосовують в важливих схемах, наприклад в осцилографах.

Поряд з доданими мостом є ще дуже важливі елементи в різних девайсах. І якщо ви займаєтеся ремонтом різних пристроїв, то добре, якщо всі необхідні деталі будуть в одному місці. Так, в інтернет магазині, ви точно знайдете все, що вам необхідно. Представлений широкий вибір таких елементів як конденсатори. Це, мабуть, найбільш поширений електронний компонент, який використовується в будь-яких схемах.

Консультанти дадуть відповідь на всі ваші запитання, підберуть необхідне обладнання і компоненти, а також допоможуть оформити замовлення. Також ви можете вибрати зручний спосіб оплати і зробити доставку в будь-яку точку України. Купуйте все необхідне не виходячи з дому, від перевірених постачальників і за найдоступнішими цінами.