Субота, 25 Червня, 2022

Геннадій Кернес помер у Німеччині

У Німеччині, у берлінській лікарні «Шаріте» помер мер Харкова Геннадій Кернес. Харківському міському голові було 62 роки. Про смерть політика повідомив його друг та бізнесмен Павло Фукс, який весь останній час тримав ЗМІ у курсі справи на кшталт стану здоров’я політичного діяча. Далі на kharkovyes.

«Сьогодні вночі  мій кращий друг Геннадій Кернес відійшов у вічність. Коронавірус дав серйозні ускладнення на роботу життєво важливих органів його організму. Спи спокійно, друже мій. » – повідомив Фукс у своєму Телеграм-каналі.

Цю інформацію також підтвердив і секретар міськради Харкова Ігор Терехов. Також, за повідомленням «Телевізійної служби новин», держдіяч додав, що  мера Харкова буде поховано наступного тижня, у понеділок або вівторок, з оглядом на відповідні оформлення німецької влади. Всі деталі стануть відомими лише після наради о 14:00.

Відразу ж у Харкові було оголошено триденний траур, з 17 по 19 грудня.

Хто буде наступником?

Після смерті Генадія Кернеса тимчасово виконуючим обов’язки мера Харкова призначили Ігоря Терехова. У свою чергу, держдіяч повинен на протязі 15-и днів подати клопотання до Верховної Ради з приводу початку проведення позачергових виборів. Також немало важливо, аби родина політика та ЦВК додали до необхідних документів свідоцтво про смерть Кернеса

Парламент має розглянути клопотання не пізніше 90-го дня з миті дострокового припинення повноважень міського голови. Нові вибори можуть бути призначені не раніше наступного року, у березні. На практиці відсутня відповідальність за несвоєчасне призначення позачергових виборів, і такий процес може тривати роками.

Тож, зараз за крісло харківського голови  можуть поборотися  Ігор Терехов, Михайло Добкін, бізнесмен Олександр Фельдман, екс-губернатор Харківської області Олексій Кучер та Олег Абрамічев. Про інших претендентів поки що інформація відстуня.

Нагадаємо, що до моменту смерті Кернеса було обрано головою Харкова у 2010 році. До цього, з 2002 року він був секретарем ХОДА. 28 квітня 2014 року на політика було скоєно замах, внаслідок якого він був змушений пересуватися в інвалідному візку. 

На теперішній час з кінця серпня мер Харкова не з’являвся на публіці. Через підтверджений коронавірус та запалення легенів 10 вересня його було направлено до 17-ої міської лікарні, а через тиждень транспортовано з Харкова до Берліну на лікування в шпиталь “Шаріте”.

У той же час 25 жовтня політик виграв місцеві вибори. 8 листопада його затвердили як Харківського міського голову, через подачі електронної заяви. 

Паралельно з цим, в Офісі Президента України, Володимира Зеленського, опублікували скорботний пост про смерть харківського мера.