Середа, 22 Червня, 2022

Якісний мікрофон – запорука вдалого виступу

Кожна людина в житті купує речі, де мікрофон, деякі використовують безпосередньо сам підсилювач звуку на сцені. З його допомогою можна посилити звучання, записати що-небудь. Розглянемо основні види, детально на https://musician.ua:

Сценічний – використовується для передачі звуків у великих приміщеннях. Відзначимо, що з його допомогою можна транслювати звучання голосу, музику і накладені ефекти, для цього є вбудований мікшер. Відрізняється особливою чіткістю передачі. Перед тим, як купити мікрофон для виступів, слід переконатися в його достатньої потужності, відсутність особистого шуму. Він може бути провідний і радіо, для роботи якого потрібна звуковбирна антена. Крім того, дані пристрої можуть кріпитися до стійки, безпосередньо біля рота або на музичних інструментах.

Студійний – більш чутливий до тонкощів і відтінків звуків. Може бути динамічним і конденсаторним. Перший дешевше, чіткість передачі звуків в ньому знижена, проте в цьому є і переваги – він менш чутливий до сторонніх шумів, луна від стін. Крім того, не потрібно додаткового обладнання, тоді як купити недорогий мікрофон конденсаторного типу практично неможливо, так як до нього необхідне джерело фантомного живлення, відлуння захисний екран, поп-фільтр.

Комп’ютерний, настільний, гарнітура, петлички – виконує свої функції за рахунок наявності мікрофонної капсули. Він невеликого розміру, здійснює звукозапису і звукопідсилення, може бути встановлений у відкритому і прихованому вигляді.

Як зробити вибір

Розібравшись, які є види мікрофонів – розглянемо декілька порад, які допоможуть вибрати:

  • Для студійного запису краще купити конденсаторні і стрічкові мікрофони, хоча для важкої музики нерідко використовуються і динамічні. Перші варіанти повинні володіти великою діафрагмою, але для жіночого голосу підійде і маленький показник.
  • Як концертний вокальний мікрофон практично завжди використовуються спрямовані динамічні – це дозволяє істотно послабити вплив шуму залу і знизити ймовірність появи акустичного зворотного зв’язку, і ризик пошкодити мікрофон набагато менше.
  • Хочете передати гру гітари – вам знадобитися конденсаторний мікрофон. Окрему увагу приділіть граничному звуковому тиску – показник повинен бути високим.
  • Для вокалу або акустики краще вибрати конденсаторні і стрічкові моделі. мембрана в такому випадку залежить від інструменту – для контрабаса велика, для скрипки – маленька.

Досить затребуваний аксесуар – мікрофонні стійки, дивитися тут. Вони необхідні для того, щоб надійно зафіксувати мікрофон на сцені. Головна вимога до стійки – вона повинна легко переміщатися.

На сучасному ринку представлена ​​величезна кількість стійок, тому нескладно розгубитися. Найбільш популярними вважаються такі різновиди:

  • підлогові;
  • настільні.

У свою чергу підлогові стійки так само діляться на два підтипи. Перший з них – прямі. Як правило такі моделі використовують вокалісти – можна регулювати висоту кріплення мікрофона.

Другий різновид – журавель. Підходить як для вокальних, так і інструментальних виконань. Відрізняється більш широким охопленням звуку і може фіксуватися в декількох положеннях.

Настільні моделі. Були популярними до появи петлічек. Такий мікрофон ставитися на стіл або кришку піаніно і необхідний вокалістам, які акомпанують на клавішних, струнних, музичних інструментах. Такі стійки також використовують, коли за допомогою мікрофона необхідно посилити звук інструменту.

Матеріали

Матеріал стійки грає не останнє значення. Як правило сучасні виробники використовують легкий, але міцний метал. Це може бути алюміній і його сплави. Таким чином, створюється легка, надійна стійка.

Дешевші моделі виконані зі сталі або пластику. Така стійка прослужить вам менше.

Настільні стійки виконані з комбінованих матеріалів. Це той же легкий метал і пластикові ніжки, щоб не ушкодилася поверхню столу.

Однак не забувайте, що все вищесказане – лише загальні рекомендації. Не варто ставитися до них як до незаперечної істини – експериментуйте і насолоджуйтеся результатом.