Субота, 25 Червня, 2022

Карантинні зведення і конфлікт думок в Харкові

Коронавірусні зведення потихеньку виходять за медичні сфери. За офіційними даними державних органів влади та міста можна було спостерігати як іде протистояння думок. Міський голова висловив на все, що відбувається свою думку, яку в чомусь суперечило очікуванням центральної влади, розповідає kharkovyes.

До цього був проведений «антивірусний» брифінг в Харківській ОДА, на якому Олексій Кучер і його заступники оголосили про низку заходів, що вживаються. В цілому тексти постанов збігалися з рішеннями, прийнятими урядом. Як і ухвалив уряд, всі навчальні заклади всіх форм власності закриваються на карантин. Карантинний режим оголошений був до 2 квітня і губернатор підкреслив, що це обов’язково до виконання всіма органами на місцях.

Олексій Кучер також повідомив, що вже сьогодні рішення про введення карантинних заходів приймають вузи області:

«Частина вузів заняття скасували з 12 березня, частина – ще в процесі затвердження таких рішень. Також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України в області вводяться обмеження масових і спортивних заходів. А саме – не проводяться масові заходи, в яких бере участь понад 200 осіб».

Спортивні заходи не скасовували, але позначили для них свого роду правила безпеки – змагання може проводитися без участі глядачів і уболівальників. У зв’язку з цим хвилювало харків’ян питання міжнародного футбольного матчу футбольного клубу «Шахтар» з німцями. Але крім місцевого рішення про відсутність глядачів щодо таких заходів приймають рішення ще і міжнародні інстанції і ось 13 березня стало відомо взагалі про перенесення матчу на пізніший термін.

Також в області скасовано низку заходів, які планувалися облдержадміністрацією, наприклад скасовані виїзні прийоми громадян в районах області. Відстрочено і проведення в Харківській області акції «Озеленення України».

Міський голова Геннадій Кернес прокоментував ситуацію з загальноукраїнським карантином і пояснив що в місті не має сенсу застосовувати деякі рекомендації з Києва.

«Я завжди був за здоровий глузд і за те, щоб були захищені інтереси харків’ян. А здоровий глузд і інтереси міста, в разі загальнонаціонального карантину через CОVID-19, на мій погляд в наступному – відправляти на карантин 200 тисяч дітей з садочків і шкіл в місті, де немає жодного навіть підозри на коронавірус, здоровий глузд підказує неправильним … Батькам дітей це доставить незручність, які в умовах карантину або повинні йти у відпустку за свій рахунок, або брати малечу за собою на роботу».

Харківський міський голова впевнений, що не можна застосовувати однакові заходи по всій території країни.

«Я, як міський голова, проти таких заходів. Це зроблено центральною владою без будь-яких консультацій з органами місцевого самоврядування».

На закінчення від Геннадія Кернеса не обійшлося без коментарів на внутрішньополітичні теми країни з питань децентралізації:

«Ситуація з карантином говорить ще і про те, що Україні просто необхідна справжня, а не фейкова, децентралізація, і я вважаю, що це питання перед Верховною Радою повинна поставити Асоціація міст України».

При цьому мер Харкова запевнив, що ситуація під контролем і закликав до спокою.