Субота, 25 Червня, 2022

Повернулися з-за кордону і втекли з карантину. Де зараз перебувають порушники ізоляції?

 

За останні два тижні, з моменту початку впровадження карантинних заходів по всій Україні і на Харківщині зокрема, на Батьківщину почали повертатися багато людей, що перебували за кордоном на заробітках, відпочинку, чи з інших причин. Такі заходи передбачають 14-денну самоізоляцію, дотримання якої мають контролювати поліцейські. Далі на kharkovyes.

У Харківській області було виявлено дев’ятьох людей, що ніяким чином не зв’язувалися з лікарями для контролю свого стану здоров’я, і таким чином порушили карантинний режим після свого повернення з інших країн. Які міри покарань до них будуть застосовані, розказав очільник Харківської Облдержадміністрації Олексій Кучер. Він звітує про затримання співробітниками Національної поліції всіх 9-х осіб, зараз вони вже пройшли медичне обстеження і перебувають у різних місцях на території Харківської області. Також повідомили про ще одну людину, мешканця Харківщини, проте вона тимчасово проживає в Одеській області і з моменту прибуття назад до України не поверталася у рідні краї, тож нею займатиметься вже влада Одеської області.

На даний момент правоохоронці вже склали декілька тисяч адміністративних протоколів з приводу порушення карантину, а також відкрили кілька десятків кримінальних справ, проти переважно юридичних осіб, що вчиняли суворі порушення впроваджених заходів. Тим часом в інших країнах, зокрема членах ЄС, штрафи за недотримання самоізоляції складають сотні євро. Також наприклад в Середній Азії (Казахстан, Узбекистан) за таке саме правопорушення можна потрапити за грати, а в Китаї чи Північній Кореї в окремих випадках порушникам навіть загрожую смертна кара.