Четвер, 26 Травня, 2022

Вшанувати мертвих, чи захистити живих? Як Кернес планує провести «Безсмертний полк» в умовах карантину?

 

Вже менш ніж за місяць має пройти день вшанування пам’яті загиблих у Другій Світовій війні, а також святкування Дня перемоги 9-го травня. Однією з акцій, що плануються міською радою до цієї дати є «Безсмертний полк», сутність якого полягає у проведенні ходи із портретами родичів, що брали участь у війні, що завершилася 75 років тому. Які варіанти проведення таких заходів розглядає мер розказуємо далі.

За попереднім планом, люди з плакатами мали пройти від Майдану Свободи до меморіалу у Лісопарку, однак Геннадій Кернес висловив побоювання, що хода може не відбутись через загрозу розповсюдження коронавірусної інфекції, через яку скоріш за все продовжать заборону на масові зібрання, пише kharkovyes.com.ua.

У разі подовження карантину, Кернес пропонує всім, хто мав наміри взяти участь у акції, опівдні 9-го травня вийти на балкони із портретами родичів-ветеранів. Також планується хвилина мовчання, у пам’ять загиблих у Другій Світовій війні. Однак, як запевняє сам очільник Харківської міськради, у разі зняття обмежень захід все ж відбудеться як і заплановано. Єдине що викликає сумніви у безпеці його проведення – це те, що учасники ходи здебільшого належать до старшої вікової групи, яка найбільш вразлива до коронавірусу.

Сподіваємось, що міська влада це врахує і буде усвідомлено ухвалювати свої рішення щодо таких акцій. Та скоріш за все, враховуючи динаміку захворювання на коронавірусну хворобу, подібні заходи доведеться відкласти мінімум до літа, адже, наприклад, заняття заборони пересування містом чи на роботу громадських закладів ще не означатиме відсутність ризиків при масових зібраннях і дозвіл на їх проведення.