Субота, 25 Червня, 2022

Заяви Кучера знову не відповідають дійсності. Є підтвердження

Мова йде про невідповідність дійсності заяв голови Харківської обласної державної адміністрації Олексія Кучера на брифінгу з приводу виборів у 179-му виборчому окрузі. До того ж, є офіційні документи, які спростовують його слова. З подробицями цього курйозу пропонуємо ознайомитись далі.

Що ж сказав очільник ОДА на брифінгу? Олексій Кучер тоді зауважив, що до Обладміністрації надходили чисельні заяви від голів районів, що входять до того самого 179-го округу, нібито вони побоюються виходити на дільниці і працювати. І начебто з огляду на такі прохання регіональна комісія з питань техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій прийняла рішення звернутися до РНБО і ЦВК, з вимогою вплинути на процес проведення виборів на цій ділянці, пише kharkovyes.com.ua.

Та після того, як журналісти видання «Комментарии.UA» зробили запит до Відділу забезпечення доступу до публічної інформації ХОДА, виявилося, що ніяких звернень до керівництва області від голів районних адміністрацій чи інших представників місцевої влади взагалі не було. Нижче можна побачити скан відповіді одного з п’яти районів, що входять до 179-го виборчого округу.

2

Однак в результаті, як ми знаємо, вибори все ж відбувалися, зі їхніми результатами до Верховної Ради України було дообрано колишню очільницю Харківської Облдержадміністрації Юлію Світличну, що проходила по списках як самовисуванка. Центральна виборча комісія після обробки ста відсотків протоколів визнала вибори на цій ділянці такими, що відбулися. Та все ж чому різниться інформація від органів одного й того самого відомства (ХОДА) залишається загадкою.