Четвер, 23 Червня, 2022

Чи повинні ми використовувати скло для захисту екрану свого смартфона

Чимало власників мобільних телефонів цікавляться питанням, чи варто встановлювати захисний аксесуар на екран свого пристрою. Всі ми знаємо, що він добре захищає дисплей від подряпин, але чи зможе додаткове скло зберегти функціональність смартфона на 100%?

Хто в першу чергу повинен скористатися додатковим захистом?

Не кожен користувач педантичний по відношенню до свого смартфону. Для багатьох людей телефон – це робочий пристрій, а не розкіш, тому вони ставляться до його зовнішнього вигляду байдуже. Інша ж група людей хоче зберегти ідеальний зовнішній вигляд телефону якомога довше, тому постійно перебуває в пошуку дієвих захисних аксесуарів. Особливо це стосується власників телефонів преміального класу. Таким чином, великим попитом користуються скло для iPhone і скло для Samsung.

Gorilla Glass – 100% рішення проблеми?

Ймовірно, багато власників смартфонів з екраном, оснащеним склом Gorilla Glass, вважають, що у всесвіті немає абсолютно ніякої сили, яка могла б подряпати такий дисплей. Це дійсно так?

Звичайно ж, ні. Хоча скло Gorilla Glass дійсно стійке до подряпин, але воно не є повністю невразливим. Гартоване скло успішно протистоїть пошкодженням, наприклад, нанесеним ключами або монетами, які зберігаються у тій же кишені. Однак досить однієї маленької піщинки, щоб залишити глибокий слід на “непереможному” покритті. Оскільки основний компонент піску – кварц (один із найтвердіших мінералів, котрий ми можемо знайти на нашій планеті), то якщо смартфон контактує з ним, можете бути впевнені, що екран буде пошкоджено. Тому, якщо ви часто берете смартфон на пляж, додаткове скло стане хорошим захистом навіть для поверхонь Gorilla Glass.

Чи знижує скло чутливість сенсора?

Основна проблема, з якою може зіткнутися користувач після встановлення скла на екран, це зниження чутливості екрана під час дотику. На жаль це правда, адже навіть найтонший об’єкт, закріплений на передній панелі телефону, означає, що між нашою рукою і сенсорним шаром з’являється додатковий простір. Чим товщий та гірший аксесуар, тим менш чутливим буде екран. Звичайно, ми можемо навіть не відчувати присутності такого ефекту, але деякі дешеві захисні покриття змушують сенсорний екран працювати дуже погано. Тому, якщо ми збираємося інвестувати в цей тип аксесуарів, то краще віддати перевагу фірмовій продукції.

Встановлення скла

Наклеїти захисне покриття – завдання не з легких. Мало того, що нам потрібно ідеально очистити екран, то і в процесі встановлення ми повинні стежити за тим, щоб під час цього процесу на дисплей не потрапила жодна порошинка. Чому? Тому що будь-яке, навіть найнезначніше забруднення призведе до появи пухирців повітря під склом. По-перше – це виглядає дуже погано, а по-друге – це може дуже спотворювати зображення.

Чи варто купувати захисний аксесуар?

Якщо ваш смартфон не має абсолютно ніякого захисту, то скло точно буде гарною покупкою. Все тому, що в процесі експлуатації екран буде не тільки захищено від дрібних подряпин, але й від невеликих ударів чи навіть падінь.