Субота, 25 Червня, 2022

Асфальтний завод, що асоціюють з Кернесом, отримав держзамовлення за завищеними цінами

 

На сайті системи державних закупівель «Прозорро» з’явилась інформація, що в деякого ТОВ «Паркінг+» замовили асфальту на кількасот мільйонів гривень. Замовлення здійснило Комунальне підприємство «Шляхрембуд», що займається заміною і ремонтом дорожнього полотна у місті, пише kharkovyes.com.ua.

Перші два рази, коли призначали торги за право виконати тендер «Шляхрембуду», вони не відбувалися через недостатню кількість учасників, власне, на торги приходив тільки «Паркінг+». Таким чином було вирішено провести процес закупівель шляхом простих переговорів, сума угод, що початково пропонувалася замовниками, знизилась на одну соту відсотка.

Так, вартість поставлених матеріалів, різних сумішей та речовин для вкладання асфальту складатиме майже 358 мільйонів гривень, а загальний об’єм матеріалів складе 140 тисяч тон.

Якщо подивитися на таблицю, запропоновану виданням «Наші гроші», то можна побачити вартість окремих асфальтобетонних і інших сумішей.

2

Однак якщо ці ціни виявляються меншими, ніж на аналогічні пункти минулорічного договору «Шляхрембуду» і «Паркінг+», то у порівнянні із закупівлями інших шляхоремонтних комунальних підприємств вони завищені в  деяких випадках ледь не у два рази. Так, київське КП «ШЕУ Святошинського району» замовило щільний піщаний асфальтобетон типу Г марки 1 в приватного підприємства «Автомагістраль» за 1320 гривень за тонну.

Нагадаємо, що засновником ТОВ «Паркінг+» був теперішній очільник Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради Володимир Чумаков, який також свого часу був наближений до Кернеса на посаді радника з питань ЖКГ.