Четвер, 23 Червня, 2022

В Харкові проходить панахида за Генадієм Кернесом: Ігор Терехов повідомив про пам’ятник політику

На траурний захід Ігор Терехов зібрав крім рідних політичних приближенців політика. Більше на сайті kharkovyes.com.ua.

Сьогодні в Харкові відбувається панахида за колишнім міським головою Харкова, Геннадієм Кернесом. Траурний захід розпочався на другому міському цвинтарі, куди з’їхалася родина політика а також близькі друзі. Так, на заході крім мера Харкова Ігоря Терехова та вдови політика Оксани Гайсинської вшанувати пам’ять екс-міського голови прибули: Кирило Кернес (старший син політика), Данило Привалов (син політика від першого шлюбу), Галина Привалова (перша дружина), Родіон Гайсинський (пасинок Кернеса), Софія Кернес (донька Кернеса), Сергій та Олександр Власенки (тілоохоронці політика), Євген Мураєв (колишній депутат), Юрій Бойко (голова політичної партії “Опозиційна платформа – “За життя!”), прокурор Харківщини Олександр Фільчаков та прес-секретар Харківської міської ради Олександр Новак. 

Також під час панахиди Ігор Терехов, що на могилі політика буде встановлено пам’ятник. Ініціативу та фінансування роботи підтримала Оксана Гайсинська, яка виділила на це кошти.

“Геннадій Адольфович був різнобічною людиною, а тому важко обирати один з варіантів, оскільки вони всі ідеально його характеризують. Вибір буде зроблено найближчим часом, а поки повідомлю офіційно, що пам’ятник буде.” – повідомив міський голова Харкова, зазначивши, що пам’ятником буде займатися скульптор Олександр Рідний.

Для довідки

(могила Геннадія Кернеса. Фото нашого кореспондента)

Геннадій Кернес перебував на посту мера Харкова з 2010 по 2020 роки, декілька разів поспіль виграючи вибори мера Харкова. Останні політик теж виграв, проте раптово захворів на коронавірус. Його екстренно доправили у німецький шпиталь “Шаріте”, де 16 грудня політика не стало.

Першим про смерть повідомив приятель політика, бізнесмен Павло Фукс. 22 грудня тіло політика прибуло до Харкова, а 23 грудня Геннадія Кернеса провели в останню путь. На прощання в Харківському національному театрі опери та балету імені Миколи Лисенка прийшло близько ста тисяч осіб, вишикувавшись у кілометрову чергу. На другому міському цвинтарі політика й було поховано, його могила розмістилася між могилами Олександра Масельського та колишнього очільника Харкова 2000-2004 років Євгена Кушнарьова. 

Також нагадаємо, що на цей День Міста 23 серпня прямісінько біля міської мерії встановили меморіальну дошку та погруддя Геннадія Кернеса.