Субота, 25 Червня, 2022

Гроші на маски та інше обладнання заберуть з грошей на ШВЛ. Чому не з парків?

 

Напередодні постало питання того, звідки взяти кошти на необхідні засоби індивідуального захисту для населення. Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила це питання дуже незвичним способом. Яким саме – розказує далі kharkovyes.com.ua.

На черговому засіданні Комісії було ухвалене рішення про перерозподіл коштів, що попередніми рішеннями були виділені на придбання апаратів штучної вентиляції легень.  Головним аргументом членів комісії стало те, що такі апарати наразі відсутні на українському ринку і гроші, що були на них виділені просто повисли в повітрі і ніяк реально не допомагають ситуації. Тому ті 12 із половиною мільйонів гривень доцільніше буде спрямувати на закупівлю медичних масок. Додатково взяли з бюджету ще 3,6 мільйони гривень для закупівлі десятка спеціальних автомобілів, на яких працюватимуть мобільні бригади медиків, що доставлятимуть біозразки у харківську лабораторію для перевірки їх на коронавірус. Ще десять мільйонів гривень спрямували на забезпечення медзакладів лікарськими і антисептичними засобами.

Варто також зазначити, що вже згадана вище Міська Комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій може розпоряджатися коштами лише у своїй профільній сфері діяльності. Саме тому інші, не актуальні зараз сфери бюджету, така, як наприклад благоустрій, не можуть «поділитися» грошима із охороною здоров’я з рішення Комісії, тому це питання більше до вищих органів міської влади. Тому компетентним органам варто подумати над тим, звідки взяти гроші на апарати ШВЛ, коли ситуація вимагатиме їх наявності у медичних закладах Харкова.