Субота, 25 Червня, 2022

«Карантинний конфлікт» інтересів ЖКГ і населення

Підвищений рівень паніки і невизначеність з продовженням карантину і його наслідками призводить до того, що багато харків’ян притримують оплату комунальних платежів, користуючись скасуванням пені на певний термін. Також неминуче зростає кількість людей, які втратили дохід внаслідок карантинних заходів та у яких просто немає грошей.
Харківське обласне управління статистики констатує збільшення заборгованості за воду і тепло. А комунальники відчувають нестачу надходження платежів за квартплату. Далі на kharkovyes.

«На 1 березня 2020 року заборгованість мешканців регіону з оплати за газ склала 2 млрд 740,4 млн грн., опалення і гарячу воду – 3 млрд 758,3 млн грн., за холодну воду і каналізацію – 531,3 млн грн., за утримання будинків, споруд та прибудинкових територій – 384,2 млн грн., вивіз сміття – 143,8 млн грн., електроенергію – 564,7 млн ​​грн.», – констатує облстат.

Харківщина в минулі часи була завжди лідером антирейтингів, так наприклад в 2019 році за величиною боргу за житлово-комунальні послуги зайняла “почесне” друге місце по країні з розміром боргу 7,1 млрд гривень.
На 1-е березня поточного року загальна заборгованість склала 4 млрд 817 млн ​​грн. У лютому 2020 населенням області сплачено за житлово-комунальні послуги 1545,0 млн.грн (88,7% нарахованих за цей період сум).

На кінець лютого 2020 заборгованість населення Харкова та регіону складала: за тепло – 3758,3 млн. грн., за газ – 2740,4 млн. грн., за електрику 564 млн. грн., за воду» – 531 млн. гривень.

І якщо зазначені послуги пов’язані з реальними фізичними енергоносіями, сировиною, то ось оплата послуг з утримання будинків пов’язана напрамую з зарплатою комунальників. Борг харків’ян за «квартплату» склав 384 млн. грн., а за вивезення сміття 143 млн. гривень.

Тому харківським комунальникам довелося осучаснюватись, почувши модне слово «флеш-моб» і в своїй галузі. Керівники районних філій КП «Благоустрій» нагадали жителям, що двірники працюють в штатному режимі і попросили своїх співробітників провести для жителів свого роду флеш-моб з нагадуванням про необхідність оплати.

«Ми працюємо для вас! Сплачуйте працю тих, які не дивлячись на карантин кожен день виходять на роботу і створюють чистоту на вулицях, у дворах і парках»

Керівники філій комунальної служби через всілякі інформаційні канали звертаються до населення з проханням своєчасної оплати».

Але харків’ян просто так не переможеш – поки всі прогнози зводяться до того, що конфліктів населення з комунальниками і комунальників з жителями за несплату побільшає.