Середа, 22 Червня, 2022

Кучер озвучив брехливі дані щодо кількості смертей від пневмонії у Області

 

Вчора в ефірі програми «Віддзеркалення» місцевого телеканалу АТН виступав голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер. У своїй промові він зокрема пригадав кількість летальних випадків серед пацієнтів із діагнозом «пневмонія», та після перевірки цих даних вийшло, що вони не співпадають із реальністю, пише kharkovyes.com.ua.

Так, очільник області заявив, що за перший квартал поточного року від пневмонії померло 40 людей, а за аналогічний період минулого, 2019-го року цілих 180, наголошуючи на тому, що не зважаючи на пандемію минулоріч ситуація була в декілька разів гірше. Однак за даними Харківського бюро судово-медичної експертизи цифра у сорок померлих була досягнута навіть тільки якщо брати лише лютий місяць і склала 41 летальний випадок. Ця цифра дійсно є трохи меншою за лютневий показник минулого року, але тільки на 5 пунктів, що аж ніяк не може бути вжито в контексті «кількаразового зменшення смертей від пневмонії».

Однак сам Олексій Кучер це поки ніяк не коментує, і невідомо, чи навмисне він занизив показники, чи просто не володіє актуальною інформацією.

Нагадаємо, що симптоми пневмонії є дуже схожими із симптомами коронавірусу, тому за перших же ознак варто звернутися телефоном до свого сімейного лікаря, а у критичному випадку викликати швидку і чітко описувати ситуацію. Сьогодні ж у Харківській області кількість інфікованих зросла до п’яти, а загальна динаміка збільшення кількості хворих в Україні складає +10% щоденно. Напередодні Міністр охорони здоров’я заявив, що наявна кількість офіційно підтверджених випадків захворювання на коронавірус в Україні ніяк не впливає на ефективність роботи медиків.