Четвер, 26 Травня, 2022

У Зеленського та у Верховній Раді відреагували на смерть Кернеса

Посмертну пошану Геннадію Кернесу, який нещодавно відійшов у вічність, віддали нардепи Верховної Ради. 18 грудня перед початком засідання політики хвилиною мовчання увічнили пам’ять про мера Харкова. Нардепи заявили, що вони назавжди запам’ятають харківського міського голову, як людину, яка намагалася зробити Харків постійно кращим і кращим. Далі на kharkovyes.

До речі, після хвилини мовчання, спікер Верховної Ради , Дмитро Разумков продублював свої слова у своєму «Твіттері». Голова парламенту підкреслив, що довіра, яку отримував Кернес, варта беззаперечної поваги. Крім того, спікер додав, що навряд чи парламент встигне до завершення цього року прийняти рішення про проведення нових місцевих виборів у Харкові. 

Варто також зазначити, що після реакції Офісу Президента з приводу смерті мера, на сайті Володимира Зеленського з’явилася петиція про створення пам’ятнику Геннадію Кернесу. Автором петиції виступив харків’янин Олександр Дрижанов.

У петиції йшлося про внесок мера у розвиток країни та створення сучасної та ефективної системи міського керування, а також додано девізи політика: “На благо міста і всіх харків’ян” та “Не словом, а ділом”. Тепер аби петиція опинилася на столі в президента, вона має набрати 25 тисяч голосів з 1485 діючих на даний момент.

Також була зареєстрована і інша петиція для того, щоби присвоїти голові Харкова посмертне звання  Героя України. Натомість, у Харкові, за рішенням виконуючого обов’язки мера, Ігоря Терехова, Кернеса планують нагородити званням Почесного громадянина Харкова.

Тож, як бачимо, похорон мера призначено на середу, 23 грудня. Поховальний процес з відспівування розпочнеться в Благовіщенському соборі. Ігор Терехов також повідомив про пряме включення з місця богослужіння не тільки по телеканалам, а й на міських екранах. Труна з тілом Геннадія Кернеса буде виставлена в Харківському національному оперному театрі опери імені Миколи Лисенка. З 9 до 13 години всі бажаючі зможуть попрощатися з політиком. 

На похованнях відмічується ймовірна присутність мера Дніпра Бориса Філатова, спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, а також члена «Опозиційної платформи «За життя!» Юрія Бойка. До того ж, готовність приїхати мав одеський мер Геннадій Труханов, але це малоймовірно, оскільки голова Одеси зараз проходить курс лікування від коронавірусу.

Також у мерії кількість траурних днів скоротили з трьох до двух. А нещодавно з’явилася інформація про те, що подібні дні триденної скорботи  було зафіксовано 38 років тому, коли помер Леонід Брєжнєв.