Субота, 25 Червня, 2022

Всі крапки над «і»: як з’явилося те саме відео про Геннадія Кернеса та Михайла Добкіна

З відходом у вічність Генадія Кернеса, в цьому році вже близько десяти років пройшло з моменту виходу того самого відеоролика з участю самого мера Харкова, який на той час був секретарем Харківської міської ради, та тодішнім кандидатом у міські голови Михайла Добкіна. І саме на це відео зняв пародію екс-голова ХОДА Олексій Кучер, викликавши обурення серед користувачів. І хоча, саме відео й досі є на «YouTube», де кількість дизлайків переважає кількість лайків. До того ж, самого відео на каналі екс-губернатора немає, пише “kharkovyes.com.ua

Як все починалося

(Олександр та Владислав Протаси)

У 2007 році в Харкові було дві політичні сили: секретар міськради Геннадій Кернес з мером Михайлмо Добкіним, та їх суперники – голова ХОДА Арсен Аваков та його команда. До того ж, до складу губернаторської команди в тому числі входили харківські бізнесмени, брати Протаси, які володіли “Торгівельною групою Таргет” та сайтом “Міський дозор”.

В інтерв’ю журналістці інтернет-агенції «Цензор.нет» Ірині Ромалійської деталі розкрив екс-медіа-менеджер Ростислав Касьяненко, який на той час працював шеф-редактором близького до Кернеса і Добкіна інтернет-видання “Міський дозор». За його словами, Владислав Протас готувався до передвиборчих перегонів у Харкові, і до Касяьненка звернувся монтажер, якому кандидат в мери не заплатив за роботу, показавши йому матеріали зі зйомок передвиборчого відео Протаса. Кернес швидко відправив матеріал в ротацію «7 каналу», де, власне кажучи і відбулися зйомки того самого відеоматеріалу.

В Інтернет відео потрапило напередодні парламентських перевиборів України 30 вересня 2007 року. Відразу ж на перший день після публікації, контент отримав величезну популярність, за першу добу на «YouTube» кількість переглядів складала близько 120 тисяч переглядів, а станом на 2020 рік – в районі 6 мільйонів.

Прокинувся знаменитим

(Геннадій Кернес у 2008 році)

Екс-мер Михайло Добкін через два місяці з моменту виходу відео заявив що це змонтована відеопідбірка, а факт появи в мережі прокоментував як підставну діяльність політконкурентів. Через два роки Добкін журналісту Дмитру Гордону повідомив, що ймовірно знає хто створив контент. Крім того політик додав, що не дивлячись на те, що йому відомий автор, вживати заходів до нього він не збирається. Навіть до теперішнього часу питання про то, хто насправді є автором, досі залишається загадкою історії.

Тож, як можна спостерігати, якщо спочатку це виступало як «чорний піар», то в підсумку це повністю виступило на руку обом: після складання повноважень Михайла Добкіна, як міського голови, Геннадій Кернес всерйоз і надовго прийшов і до влади в Харкові, і в першу лігу української політики. 

Екс-нардеп Верховної Ради Борис Колесніков, переглядаючи відео з участю Добкіна і Кернеса, заявив, що діяльність Михайла Добкіна на посаді міського голови Харкова буде переглянутою. «Зрозуміло, що я сміявся, але зрозумійте – що компетентність та проникливість харківського керівництва не можна осуджувати одним лише відео» – цитував політика телеканал «Інтер».

В свою чергу у 2010 році вже міський голова Харкова Геннадій Кернес в ефірі «ТВі» назвав відеоролик нормальною ситуацією, бо за словами політика, якщо зачіпляти спілкування між людьми, то в цьому немає нічого поганого: це абсолютно нормальна і стандартна ситуація, яку зазвичай залишають за кадром.