Неділя, 26 Червня, 2022

Важливі критерії при виборі олійних фарб

Незалежно від стажу, кожен художник стикається з питанням вибору фарб. На сьогоднішній день виробники пропонують художні матеріали та інструменти в широкому достатку.

Далі розповімо, який вид фарб є більш якісним і чим відрізняються види високохудожніх і студійних типів.

На початковому етапі може здатися, що вся масляна продукція для живопису є однаковою, але це не так. Для того щоб позначити вид масляної фарби, в процесі виробництва наноситься спеціальне маркування, що дозволяє визначити характеристики даного складу.

При виборі художнього матеріалу необхідно орієнтуватися на два головні чинники у вигляді світлостійкості і покриваності.

Для светостойкости характерна маркування «*» на продуктах від вітчизняних виробників і знак «+», якщо продукт виготовлений європейською торговою маркою. Більша кількість знаків сприяє кращій світлостійкості, що дасть можливість картині довго зберігати характеристики насиченості і соковиті кольори.

  • Маркування «*». Продукція не користується популярністю серед майстрів, так як має мінімальну експлуатацією. Якщо виконати роботу за допомогою такої фарби, то по закінченню року картина стане вигорілій. Максимальним використанням подібних складів є етюди.
  • Позначення «**». Для даних складів характерна середня світлостійкість. При їх використанні виконуються етюди та картини. Експлуатаційний термін таких продуктів складає близько 25 років.
  • Маркування »***». Для цього варіанту характерна хороша ступінь стійкості до світла і ультрафіолетових променів. Картина, написана при використанні подібної фарби, володіє терміном служби більше 100 років.

Білилами характеризуються подібними позначеннями:

  • «*» – характерний швидкий і значний тип пожовтіння;
  • «**» – середньо жовтіючий тип;
  • «***» – володіють стійкістю до жовтінню і володіють білим кольором.

Крийкі здатності масел:

  • квадрат в чорному кольорі – наявність максимальної покриваності;
  • двоколірний квадрат (чорно-білий) – напівпрозорі фарбувальні склади;
  • білий квадрат – прозорі види матеріалів, які підходять для лесірування.

Також, перед тим як вибрати олійні фарби, перевагу рекомендовано віддавати продуктам з наявністю натуральних олій в складі. Ще одним важливим критерієм при виборі стане відтінок, більш якісними з яких є назви: імітація, азо, світло.