Субота, 21 Травня, 2022

Порушення під час голосування на Харківщині

Вибір голови держави – це дуже серйозна, важлива й відповідальна подія в житті кожного громадянина. Для українців вона має взагалі особливий важливий зміст, оскільки ставлячи галочку в виборчому бюлетені навпроти відповідного кандидата, ми не просто виконуємо свій громадянський обов’язок, але й робимо свідомий вибір свого майбутнього.

31 березня Україна робила саме такий вибір. Як показує статистика і kharkovyes.com.ua, на відміну від попередніх років на вибори президента України з’явилося на багато більше виборців. Відповідно до законодавства України за день до головного голосування повинна припинитися будь-яка агітація. Цього року останнім агітаційним днем було 29 березня, а 30 був оголошений Днем тиші.

За останніми повідомленнями спостерігачів на виборчих дільницях у              м. Харкові під час голосування не було зафіксовано масових порушень, але суттєві все ж мали місце. Зокрема, серед таких було проведення агітації безпосередньо в день виборів. Скоріш за все це було зроблено несвідомо, а просто через недогляд працівників комунальних служб, які за день до вибору країни повинні були прибрати будь-які агітаційні плакати, очистити рекламні щити і т.п.

Але в день виборів було зафіксовано три порушення такого характеру. На електричних стовпах майоріли плакати з агітацією за Юрія Дерв’янка. У місті Ізюм на вулиці Київській була помічена рекламна розтяжка з агітацією за Руслана Кошулинського. А безпосередньо у Харкові у будівлі на розі вулиць Пушкінської і Свободи спостерігачі побачили, що на вікні розміщені наліпки «Відкритий офіс. Команда Порошенка».

За фактами агітації спостерігачі виборчих дільниць повідомили органи поліції, але чи були прийняті якісь дії – досі невідомо. Такі порушення, звичайно, порушують закон «Про вибори», але не є такими, які б суттєво вплинули на результати голосування.