Субота, 25 Червня, 2022

У Харкові влада повернула дошку генералу КДБ на місце

Як повідомляв раніше «Kharkovyes», активісти демонтували меморіальну дошку генерал-майору КДБ і почесному громадянину Харкова Юрію Шрамко. Всього, після установки, їй вдалося провисіти рівно добу.

Активісти не стали розбивати пам’ятку, а лише принесли її до дверей міської ради і приклеїли до неї напис про те, що установка таких дощок суперечить закону України «Про декомунізацію».

Однак протистояння на цьому не завершилося і вже на наступний день дошка знову висіла на тому ж місці. Міська влада не оцінила «милосердя» націоналістів, які не стали знищувати меморіальну дошку, а лише зняли її, і повернула пам’ятку на місце.

У свою чергу активісти національних дружин готують свою відповідь і заявляють, що не допустять в Харкові пропаганди радянського режиму і його силових органів, одним з яких є Комітет державної безпеки – КДБ.

Також, варто відзначити, що міськрада і зокрема мер Харкова Геннадій Кернес трепетно ​​ставляться до спадщини комунізму. Так, сьогодні проходить слухання в суді про законність повернення проспекту імені Петра Григоренка імені радянського «маршала перемоги« Георгія Жукова. Багато активістів проти такого і навіть провели акцію протесту біля стін суду.