Субота, 25 Червня, 2022

Скандальні зведення з оборонних підприємств Харківщини

Ситуація військової промисловості України іноді сама по собі нагадує військові зведення. Не вщухають розгляду і скандальні ситуації з приводу випусків нових БТР для ЗСУ Харківського виробництва, пише kharkovyes.com.ua.Начебто під час воєнного стану керівний склад виробничого ланцюжка переведений в цілодобовий режим, а Київ віддає накази справжнісінькою військової строгості:

«Розібратися в перебігу 24-х годин і доповісти» – такий був невблаганний наказ нового керівництва «Укроборнпрома» для підприємств Харківщини. Чергова скандальна ситуація з виробництвом БТРів, в якій задіяні Харківське конструкторське бюро машинобудуванн імені Морозова і «Лозівський ковальсько-механічного завод».

Проблема – підозра в поганій якості зварювання корпусів БТР-4Е. Інформація про це була оприлюднена Сергієм Згурця – керівником інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, і мала під собою підстави, з огляду на попередні проблеми лозовського цеху зі сталлю. Трохи раніше Міністерство Оборони повідомляло, що корпуса виготовлені на Житомирському бронетанковому заводі зі сталі імпортного металопрокату «MiiluxProtection 500» при вогневому випробуванні отримали «некондиційні поразки» – тобто пробоїни в умовах такого калібру, від яких корпус повинен захищати.

Незалежні військові експерти в соцмережах стверджували, що застосування цієї сталі є виключно корупційною схемою минулого керівництва оборонних структур, ця сталь дорожча за вітчизняну і взагалі ця марка в Фінляндії призначена виключно для «мирних» інкасаторських автомобілів.

Був договір на поставку цієї стали і на Лозівський завод. Причому технічне завдання на використання фінської стали замість вітчизняної було прийнято на ходу, без коригування технологічної документації. ДП «Харківський бронетанковий завод» стверджує, що така сталь не використовувалася, а згідно вимог замовлення, використовувалася марка «сталь-71».

Зараз на протязі 24 годин керівники виробництв повинні доповісти всю правду про марках застосовуваної стали і про якостей її обробки.

У зв’язку зі спірними питаннями щодо поставок стали і авансуванню робіт при минулому керівництві Оборнпрому був у 2019 році заблокований контракт на виконання замовлення Міністерства оборони «Конструкторським бюро імені Морозова». «КБ Морозова» є генеральним підрядником з виготовлення БТРів, розміщуючи частину замовлень на корпусу в Лозовій. Потужності місцевого Ковальсько-механічного заводу дозволяють виготовляти 14 корпусів на рік.

Після розблокування контракту, здавалося б все налагодилося і ВСУ отримало першу партію сучасних БТРів, які попрямували в знамениту 92-у бригаду. Але не тут то було, після всіх старих проблем доводиться розбирати завали проблем і заново налагоджувати взаєморозуміння керівників ланок оборонної промисловості.