Субота, 25 Червня, 2022

Обладміністрація прискорено розробляє заходи по розвитку Харківщини

З обласної держадміністрації продовжують надходити зведення аврального стратегобудування. Далі розповість kharkovyes.

Днями були проведено нараду керівного комітету з розробки документа «Стратегії розвитку Харківської області на період 2021 – 2027 років і Плану заходів на 2021 – 2023 роки». Після цього проводилися засідання активів робочих груп, в яких задіяні практично всі основні фахівці адміністрації по 17 напрямкам. Групи виробили свої проміжні цілі і завдання, розподіливши обсяги робіт між співробітниками. Губернатор Олексій Кучер особисто стежить, щоб співробітники, включені в список робочих груп, без перепочинку включилися в роботу з повною самовіддачею.

Що це таке і чому така авральна діяльність?

 «Після нашої установчої зустрічі ми в досить прискореному режимі почали роботу, – зазначив голова ХОДА Олексій Кучер. – Я знаю, що вже зустрічалися все підгрупи, вони досить плідно попрацювали. Тепер ми зустрічаємося в більш тісному колі. Нам потрібно обговорити ті питання, які були напрацьовані в робочих підгрупах. Результати роботи підгруп вже узагальнили. На їх основі сформували зміст стратегії, місії та бачення регіону, стратегічні та операційні завдання ».

Про серйозність підходу до «Стратегії розвитку Харківщини» говорить те, що презентацію під час засідання проводив особисто директор НДЦ індустріальних проблем розвитку Академії Наук України Микола Кизим.

«Все робочі підгрупи своєчасно надали дуже цінну інформацію для її узагальнення та подання вам на розгляд, – зазначив Микола Кизим. – Особливо хочу подякувати керівникам робочих підгруп, які змогли різноспрямовані представлення своїх експертів узагальнити і представити у вигляді колективної думки. Це істотно прискорило процес подачі вам матеріалів».

Такого авралу офіси чиновників не знали давно, хоча сам документ про стратегію розвитку Харківщини в уповільненому режимі починали обговорювати ще в 2018 році. Кожна робоча підгрупа відповідає за певний сектор напрямки: остаточна децентралізація, впровадження реформ освіти на місцях та охорони здоров’я, реконструкція комунальної інфраструктури, екологічні проекти, а також в сфері розвитку економіки.

Губернатор не приховує головного секрету – в разі якщо ХОДА вчасно і красиво презентує цей «бізнесплан» – то в регіон зайде півмільярда гривень за рахунок коштів Фонду розвитку регіонів:

«Тому переконливо прошу підлеглих увімкнути «турборежим» – такі настанови губернатор дав ще перед новорічними святами.

Представляючи напрацювання, директор НДЦ НАН України підкреслив деякі стратегічні цілі розвитку регіону:

  • забезпечення високої якості життя населення;
  • створення чистоти навколишнього середовища;
  • побудова конкурентоспроможної і смарт спеціалізовані просторової економіки;
  • забезпечення інвестиційно привабливого клімату в регіоні;
  • забезпечення європейського рівня управління та самоврядування в регіоні.

На засіданні затвердили всі документи, необхідні для переходу до наступного етапу роботи.

«Це реєстрація проектних ідей, на основі яких буде сформовано наш план заходів на 2021 – 2023 роки щодо реалізації Стратегії 2021-2027, – пояснив Олексій Кучер. – Дякую всім учасникам за таку оперативну роботу, яка була проведена. Разом з цим прошу темп наш не зменшувати. Час роботи лімітований».

Проектні напрацювання будуть викладати на сайті strategy.kharkiv.ua.