П’ятниця, 27 Травня, 2022

Американський уряд попросив Пентагон розмістити під Харковом протиракетні комплекси “Тед”

В Кремлі вже відреагували на ймовірний розвиток подібних подій. Подробиці на kharkovyes.com.ua.

Український уряд закликав Сполучені Штати розмістити під Харковом декілька американських протиракетних комплексів “Тед” разом з радарними установками новітнього покоління “Блейзер”, які йдуть у комплекті. Про це передає інтернет-агенція Capital.Ua, яка поки не надала офіційного фактчекінгу наведеної інформація.

Перед цим російський ТАСС повідомив, що українська влада звернулася до Білого Дому з проханням розмістити під Харковом неподалік від прикордонного пункту Гоптівка на кордоні з Росією декілька одиниць протиракетних пускових комплексів “Тед”, які комплектуються новітніми радарними установками “Блейзер”. За думкою ТАСС, завдяки ним київська влада та її партнери з боку Північноатлантичного Альянсу зможуть спостерігати за російською територією на відстань у 1000 км. 

Прес-секретар Президента Росії, Володимира Путіна, Дмитро Пєсков, в свою чергу назвав цей інцидент черговим кроком в бік дестабілізації ситуації щодо відносин України та Росії. Однак офіційного підтвердження інформації про американські ракетні комплекси від керівництва ТАСС поки не надійшло. 

Для довідки

“Тед”, або при повній назві Terminal High Altitude Area Defence (THAAD)- американський пересувний протиракетний комплекс, оснащений новітньою радарною системою “Блейзер”, яка здатна працювати на максимальну відстань у 1000 кілометрів. Вартість комплексу без радарної системи складає 2.3 мільярди доларів без радару, і 3 при повній комплектації без ракет.