Субота, 25 Червня, 2022

«Скандальні» губернаторські призначення

Резонанс і кіпу коментарів у соцмережах викликали нові призначення зроблені губернатором Олексієм Кучером. Люди, які вважають себе експертами в місцевому політикумі повідомляють подробиці про новопризначених співробітників апарату ХОДА. Далі розповість kharkovyes.

Так, наприклад, особливий інтерес викликала кандидатура Леоніда Шпінева, призначеного на посаду керівника апарату. Раніше він був помічником судді Дзержинського району і планував влаштуватися детективом в НАБУ. Згідно з декларацією його пожитки досить скромні – всього лише дві ділянки в передмісті, пара іномарок. Грошей у нього кілька сотень тисяч гривень подаровані батьком. У дружини є квартира. Громадські активісти зазначають, що працював у фірмі, яка має погану податкову репутацію. Також з офіційних джерел відомо, що батько Леоніда Шпінева спонсорував передвиборну кампанію Олексія Кучера, а в той час, коли Олексій Кучер встиг побути депутатом Верховної ради, Леонід значився у нього в помічниках. Разом з тим саме він набрав найбільшу кількість балів при проходженні конкурсу і показав достатній рівень професійних якостей.

Губернатор вже встиг прокоментувати ситуацію:

«Я ж знаю, що закидають, що начебто він мій товариш, якого я призначив. Я буду відвертим – я дійсно буду підтверджувати, що він є моїм товаришем, ми знайомі давно. Він пройшов увесь шлях  виборчої кампанії, після цього він був помічником народного депутата Кучера. Після цього, що звісно, я довіряю цій особі, я його запросив до своєї команди. Він набрав найбільшу кількість балів. Я довіряю цій особі і звісно, що керівником апарату повинна бути особа, якій я довіряю»

Критичній  увазі піддалися також інші губернаторські призначення.

Питання у критиків виникають з приводу потенційних заступників Кучера, якими можуть стати Віталій Погосян, Євген Грицьків та Сергій Тіхонченко. Всі кандидатури, як годиться, проходили співбесіду в Офісі Президента.

Віталій Погосян прибуває до Харкова з Вінниці – він має економічну освіту і досвід роботи в місцевому самоврядуванні. Встиг також побувати депутатом, в міськраді, при цьому проходив від блоку Петра Порошенка

Євген Грицьків відомий як проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків університету міського господарства. В політиці теж має невеликий досвід, намагався пройти в 2015 році в облраду від «Опозиційного блоку».

Сергій Тіхонченко співробітник Університету харчування та торгівлі, який пов’язаний з працівником цього ж вузу, нардепом від “Слуги народу” Андрієм Одарченко. При цьому Тіхончеко займається бізнесом, на нього оформлена фірма, яка викликала скандал боргами за оренду котельної в Чкаловскій ОТГ. «Як може така людина керувати обласним господарством, якщо недбалий був в елементарних господарських питаннях» – пишуть критики.

Прес-служба ХОДА та сам губернатор в коментарях підкреслюють те, що ці люди пройшли конкурс перш за все за своїми професійними якостями, а їх товариство з Олексієм Кучером це як додатковий бонус в управлінському розкладі області