Субота, 25 Червня, 2022

Кернес і ЛГБТ. Мер висловився стосовно меншин

 

Нещодавно Харківський міський голова Генадій Кернес дав інтерв’ю ютюб-каналу «Ходят слухи». У ньому були порушені різні теми, одною з яких стали одностатеві стосунки, пише kharkovyes.com.ua.

Думки і дії

Кернес каже, що, наприклад, публічні поцілунки між чоловіком і чоловіком або жінкою і жінкою є ненормальними. Він пропонує таким парам не робити це на людях, а десь в окремих місцях, щоб ніхто не бачив. Однак міський голова зазначає, що серед представників ЛГБТ-спільноти можуть бути хороші талановиті люди, так само як і серед всіх інших громадян.

Що ж, ця заява з неоднозначною позицією цілком відповідає діям мера до та під час проведення маршу за права людини «ХарківПрайд», що відбувся на початку осені минулого року. Тоді Кернес спочатку публічно заявив, що хоче домогтися заборони проведення цього заходу, однак вже невдовзі відмовився від своєї ідеї. Головними аргументами «проти» тоді, з його слів, були можливі провокації і сутички, які відбувалися кожного разу на заходах присвячених цій темі, а також не надання гарантій з боку силовиків про те чи зможуть повністю забезпечити безпеку учасників. Зрештою після «Прайду» таки відбулося декілька сутичок між учасниками акції та її опозицією, а незадовго до дати його початку Кернес зрештою надав позитивну відповідь на запитання щодо підтримки маршу рівності.

«Мер в телефоні»

Також в інтерв’ю міський голова нагадав про можливість звернутися до нього через соціальні мережі. Він каже, що є активним користувачем багатьох соц.мереж і має багато підписників на різних аккаунтах. Наприклад нещодавній випадок з вкраденим у жительки Харкова інвалідного візка став відомим меру саме через мережу, після чого він придбав новий візок для жертви крадіжки.

Та чи дійсно така діджиталізація зможе донести до Кернеса актуальні проблеми, що насправді бентежать харків’ян і якось пришвидшить їх вирішення?