Середа, 22 Червня, 2022

Протести під ХОДА. Чого вимагають підприємці?

 

Вчора вдень пройшла акція під вікнами Харківської обласної державної адміністрації. Її учасники таким чином підтримали всеукраїнський рух «SaveФОП», сутністю якого є опротестування нового законодавства щодо ведення малого бізнесу, пише kharkovyes.com.ua. Що саме непокоїть бізнесменів та який в них перелік вимог з’ясуємо далі.

Головне з нового закону

Основною причиною невдоволень є вимога обов’язкового встановлення касового апарату для точок реалізації продукції фізичними особами-підприємцями другої, третьої та четвертої категорій. Тобто фіскальні чеки за новим законом мають видавати усі хто займається продажем лікарських засобів, побутових товарів, ювелірних виробів, товарів повторного вжитку (оминаючи «барахолки»), також це нововведення стосується інтернет-магазинів та туристичних фірм. Тобто майже все, де є безготівковий розрахунок, необхідності встановлювати апарат з видачі чеків позбавили ФОП-ів першої категорії, котрі здійснюють тільки готівкові операції а також мають заробіток не більше 300 тис. гривень на рік та не наймають працівників.

Як зазначили автори цього закону, головною метою такого нововведення є зменшення частки тіньового ринку, допомога чесним підприємцям у боротьбі з недобросовісною конкуренцією а також спрощення процедури регулювання обігу готівкових та безготівкових розрахунків державними фіскальними органами. Окрім цього, закон більше схилятиметься до споживачів, у випадку, якщо виявиться, що ви заплатили за покупку суму більшу, за вказану у чеку, чи взагалі його не отримали, чи товар виявився неякісним, тоді клієнт має оскаржити дії продавця у податковій службі, яка проведе перевірку і у разі правоти клієнта «залишить» йому його покупку та «поділиться» частиною штрафу, що отримає від продавця-порушника.

Тези протестувальників

2

Акція «SaveФОП» була всеукраїнською і проходила одночасно в декількох містах, окрім Харкова. Тоді коли всі інші мітинги розпочались о десятій ранку, харківський почався тільки о 13:00, причиною цього стало те, що більшу частину мітингувальників складали підприємці ринку «Барабашово» у яких тоді був оптовий день. Головною вимогою було те щоб закон переглянули, бо його пункти, на думку підприємців, просто знищать малий бізнес, і через бажання влади утримати з них більше податків вона взагалі може втратити їх джерело. Також звертали увагу на те, щоб законотворці спрямовували більше зусиль на подолання корупції у «великих» інституціях, таких як митниця, прокуратура та поліція, назвавши їх «авгієвими стайнями».

Загалом на акції у Харкові були присутні приблизно сто людей, серед яких були підприємці і представники громадських організацій, усе пройшло мирно і без сутичок. Нерозгаданим залишається тільки питання а чи дійсно влада так би мовити «придушує» малий бізнес, створюючи все нові й нові вимоги, або ж навпаки: він і справді погруз у тіньових схемах та потребує втручання ззовні і кардинальних змін?