Четвер, 30 Червня, 2022

Підроблені дипломи у команді Світличної та махінації із нерухомістю. Кого спіймали?

За цей тиждень з’явилося чимало новин про корупцію у деяких органах влади Харківщини. Різні посади, різні повноваження, але бажання зловживати владою одне на всіх. Хто вони, ці антигерої міста? Детально про них ми розповідаємо у даному матеріалі. Далі на kharkovyes.

Попалася член команди Світличної

Вже колишня голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична за час свого перебування на посаді не запам’яталася громадськості гучними скандалами чи іншим негативом, принаймні про це важко згадати одразу. Але варто було їй залишити своє крісло, так одразу сплив факт шахрайства із документами про освіту з боку її підлеглої. Марія Андреас – так звати радницю Юлії Світличної часів її головування у ХОДА. Нещодавно вона вирішила податись на певну посаду у Національній раді з питань телебачення, але при прийомі документів запідозрили підробку. Її диплом Харківського політеху виявився фейковим.

Приймальна комісія Нацради не стала довго чекати і відправила диплом на перевірку, після чого керівництво Нацради вже звернулося у поліцію. Ті в свою чергу два дні тому вже відправили звинувачувальний акт до суду. Марії Андреас тепер загрожує арешт строком до півроку або ж штраф, найсуворіша міра покарання за статтею обвинувачення, що інкримінують екс-чиновниці, передбачає два роки за гратами. Раніше повідомлялося про відрахування Марії Андреас з університету, коли вона навчалася ще на третьому курсі. Це сталося через погані навчальні показники.

Чиновник одного з департаментів

Нерухоме майно цінується як серед бізнесменів, так і серед звичайних людей, в нього радять вкладати на кожному кроці, адже квадратні метри у вигідному у перспективі або вже хорошому місці від вас нікуди не дінуться. Чи дінуться?

Посягання на майно іншого здійснив керівник управління Департаменту реєстрації та цифрового розвитку міськради. Сутність його схеми полягала у тому, щоб нібито офіційно скасував права власності громадянина на нерухоме майно загальною площею у понад дві сотні квадратних метрів, потім вже самостійно надав міській раді несправжній підтверджувальний документ з Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно. Таким чином обсяг заподіяної шкоди сягає півмільйона гривень.

Покарати підозрюваного представника влади можуть шістьма роками в’язниці і забороною обіймати деякі посади.

Харківська область

Місцеві чиновники вигадали «геніальний» спосіб наваритися на бюджетних грошах. Голова сільради організував план, за яким його партнер, власник приватного підприємства, отримував підряд на суму у двісті тисяч гривень. Робота, яку він мав виконати наче корисна для суспільства – відремонтувати дорогу, та от біда, виявилося, що ця сама дорога вже була відремонтована. Прокуратура області повідомляє, що голова сільради отримав підозру, а власник і керівник підприємства-підрядника знаходиться у розшуку, за інформацією слідства він втік.