Неділя, 26 Червня, 2022

Ярославський і Кернес… помирилися? Розбираємо факти

 

Співвласник і президент «DCH» Олександр Ярославський і міський голова Харкова Геннадій Кернес схоже таки знайшли спільну мову після тривалого періоду непорозумінь і скандалів, пише kharkovyes.com.ua. Після форуму-зустрічі «Зшити Україну» Ярославський поділився подробицями цього питання і ось головне з його слів:

Не бізнес, а що ж тоді?

2

Як заявив Олександр Владленович, примирення із Кернесом аж ніяк не пов’язане з його новими будівельними проектами. Як приклад він навів паралель між тим що будувала його компанія і які проекти ініціював мер міста: за Ярославським стоїть зведення нового терміналу міжнародного аеропорту, готель та ОСК «Металіст», а за Кернесом ремонт проспекту Науки. Та як нам здається, харківський бізнесмен трохи лукавить у своїй відповіді, перелічуючи проекти майже десятирічної давнини. Але натомість він заявив, що за встановлення хороших взаємовідносин із міським головою вони будуть здатні «перевернути весь Харків».

Також Ярославський заявив, що будівництво дорожнього покриття тепер скоріш за все стане новим напрямком діяльності DCH. Причиною цього стане, як зазначив олігарх, домовленість про співпрацю з однією відомою компанію, назви якої він поки не розголошує. А от стосовно політики позиція Ярославського лишається стабільною, він каже що все ж надає перевагу бізнесу і хоче сконцентруватися більше на власній справі, ніж на політичних інтригах. За словами президента групи DCH в нього відсутні навіть приблизні плани щодо входження у політику, про що його часто розпитують журналісти.

Мир на Новий рік

Новий рік, а тим паче нове десятиліття – час позбуватися усього старого, забувати чвари і починати з початку. Так і подумали Олександр Ярославський із Геннадієм Кернесом, і вирішили відзначити свято Нового року на вечірці, організованій першим у готелі Kharkiv Palace. Як заявляє бізнесмен, в них із чинним міським головою дійсно були конфлікти, але вони їх владнали. Носили вони переважно особистий характер і до бізнесу чи влади не мали ніякого відношення, принаймні зі слів Ярославського.

Нагадаємо, що основою для протистояння Ярославського і Кернеса стала ситуація, що склалася ще на початку 10-х, тоді після ЄВРО-2012 першому ЗМІ і громадськість відводили роль головного творця успішного проведення Харковом європейської футбольної першості, яке було зумовлено перш за все зведенням нових інфраструктурних об’єктів у місті, про які вже згадувалося вище. За загальною версією міському голові не сподобалась зростаюча популярність Ярославського, через яку він почав відчувати можливу майбутню конкуренцію за владу. Загальноприйнята версія наполягає на тому, що саме через ймовірність протистояння проти бізнесмена Ярославського здійснили вдалу спробу «відібрати» тоді ще успішний і прибутковий ФК «Металіст», який згодом відійшов Сергію Курченку, який втік до Росії після революції 2014 року. Чим все закінчилось ми всі, на жаль, знаємо.

А от чим ознаменується нова віха у відносинах між одними з найвпливовіших людей Харкова ми побачимо у найближчі декілька років. Є шанс, що «потепління» між Ярославським і Кернесом сприятиме більш динамічному розвитку міста.