Субота, 25 Червня, 2022

Кернеса знову викличуть до суду! Його справу поновлено

 

Полтавський апеляційний суд наприкінці минулого місяця, прийнявши до уваги апеляції на попереднє рішення суду від позивачів вирішив відправити суду першої інстанції на повторний розгляд, пише kharkovyes.com.ua. Чим це аргументували та як це може вплинути на вибори міського голови цього року розповімо просто зараз.

Причини поновлення справи

В ухвалі Полтавського апеляційного суду по цій справі сказано, що тоді, під час останнього розгляду справи у липні 2018 року, суддя Київського районного суду Полтави зробив висновок, який порушує вимоги кримінально-процесуального кодексу. Пояснюють, що був відсутній процесуальний документ узгоджений Генеральним прокурором, який би узаконив відмову від підтримання державного обвинувачення. Так, ГПУ відсилала до суду в Полтаву чисельні прохання про перенесення засідання на пізнішу дату.

Наводять і фактичні докази порушень: на аудіозаписі судового засідання можна почути, як головуючий справи, не зважаючи на листи від прокуратури, все одно закрив кримінальне провадження по цій справі. На такі дії в нього не було жодних підстав, закон дозволяє закрити провадження тільки у випадку офіційної відмови від державного обвинувачення, неприбуття прокурора з будь-яких поважних чи інших причин, проблем зі здоров’ям і тд  не вагомими причинами такого рішення. Тобто фактично суд проігнорував діючі норми, навіть оголосивши, що прокурор не з’явився на засіданні, закрив провадження.

Предмет конфлікту та можливі наслідки

кернес

Харківському міському голові Геннадію Кернесу та двом його охоронцям звинувачують у кримінальних правопорушеннях за такими статтями: незаконне позбавлення волі, катування і погроза вбивством. Мова йде про випадок 2014 року, коли Олександр Кутянін та його товариш Сергій Ряполов займалися фільмуванням одного з автомобілів, який стояв на парковці готелю «Національ», де вже багато років мешкає сам Кернес. Тоді, нібито за наказом міського голови, охоронці Віталій Блинник та Євген Сміцький здійснили викрадення да деякий час катували жертв.

У липні минулого року Андрія Антонова, суддю, який закрив справу відправили у відставку, а щодо факту порушення процесуального кодексу відкрили кримінальну справу. Полтавський суд також звинувачцють у неповідомленні потерпілим їх прав та нероз’ясненні ситуації із відсутністю прокурора на засіданні. Також потерпілі не були проінформовані про обов’язковість їхньої згоди на це.

Таким чином заново розглядатиме справу вже нова колегія суддів на чолі із новим головуючим, хто саме увійде до складу колегії для повторного розгляду справи поки не повідомляється.

Якщо слідство затягнеться більш ніж на півроку існує теоретична можливість того, що чинний міський голова Харкова Геннадій Кернес не зможе взяти участь у місцевих виборах, адже за законом до виборів не допускаються особи, що знаходяться під слідством. Вибори мають відбутися восени 2020. Усе залежатиме від швидкості судового процесу та від його результатів.