Четвер, 30 Червня, 2022

Гучне затримання банди наркоторговців у Харкові

Національна поліція провела спецоперацію із затримання підозрюваних у розповсюдженні наркотичних речовин. Їм інкримінують розповсюдження метадону та створення мережі продажу цієї забороненої речовини. Подробиці операції читайте у наступних абзацах. Далі на kharkovyes.

Хто вони?

Прес-служба Національної поліції повідомляє, що в голові угруповування стояла 49-річна харків’янка. До складу її підлеглих входило семеро людей, кожному з яких вона виділяла окрему роль у банді. Сама ж очільниця злочинної групи займалася постачанням наркотиків і контролювала напрямки їх реалізації. Підозрювані мали виконувати роботу кур’єрів, закладників та знімати готівку з банківських рахунків. Задля більшої таємності своїх дій фігуранти справи постійно оновлювали номери телефону, щоб їх було неможливо відстежити. Також вони створювали підставні рахунки в банках.

Місцем дії став Московський проспект, там і спіймали ту саму жінку та декількох чоловіків середнього віку. За інформацією силовиків в день такий «бізнес» міг приносити його власникам до 15-ти тисяч доларів на день. Але під час обшуків правоохоронцям вдалося знайти тільки 9000 гривень та 2000 доларів. Окрім того в своїх помешканнях підозрювані мали велику кількість інструментів для обробки та фасування наркотиків, серед них були ваги, тара для майбутніх «закладок», шприци та стартові пакети для зв’язку. Це ще не все, підозрюють у поліції, бо ще планують провести обшуки у інших підозрюваних.

Глибока проблема

Нагадаємо, що зараз Харків потерпає від засилля торговців наркотиками через Телеграм-канали. Гуляючи навіть центром міста можна побачити безліч написів із посиланнями на такі канали. Та ця операція допомогла виявити лише мізерну частину злочинців, які займаються цим нелегальним бізнесом. Основною складністю у відстеженні правопорушень у цьому секторі є те, що канали, через які здійснюється наркообіг є анонімними і неможливо відстежити хто є їх власником через системи шифрування, які використовуються у додатку. Також навіть у випадку виявлення людини, що «знімає клад», їй неможливо нічого пред’явити окрім зберігання, адже ця людина на пряму не знайома з дилером, вона отримає лише адресу і місцезнаходження «товару» після сплати обумовленої суми.

Та окрім боротьби із цим явищем зі сторони Національної поліції свій супротив також здійснює і звичайне населення. Так, стали непоодинокими випадки, коли жителі якогось дому чи вулиці збирались разом та йшли замальовувати фарбою та балончиками стіни, на яких були лишені злощасні посилання. Соцмережі також із цим допомагають, все більше людей не соромиться викладати в інтернет відео із зайнятним процесом «розкопок», жартівливо називаючи любителів нелегальних задоволень «археологами». Останні знахабніли до того, що вже посеред білого дня можуть робити свої справи навіть у центрі міста.

Тож і ви будьте пильними та за можливості одразу повідомляйте поліцію, якщо бачите таке дійство на власні очі.  

7