Понеділок, 14 Червня, 2021

Сиса нарешті звільнений. Уряд продовжує чистку лісгоспу

Виборча політика: «Блок Кернеса – Успішний Харків»

Цієї осені 2020 року відбудуться вибори мера, Геннадій Кернес планує подавати свою кандидатуру. Це буде третій строк для міського голови, в цей період він...

Відносини «Харків та В. Зеленський»

Не секрет, що Харківська область на виборах підтримала, продемонструвала колосальну довіру до Президента України. Вже за перший рік свого правління Володимир Зеленський встиг змінити...

Одіозний Віктор Сиса, керівник Гутянського лісгоспу, все ж таки звільнений. Далі на kharkovyes.

Довга історія, яка потребувала втручання самого Президента України та Прем’єр-міністра. Рівень питання перевищував навіть компетенцію губернатора і Олексію Кучеру, якому довелося публічно просити на рівні міністерств вирішити питання про звільнення від обов’язків персонажа, якого звинувачують в наймасштабнішій корупції і в наймасштабнішому розкраданні в галузі. 

Віктор Сиса продовжував кілька місяців керувати лісгоспом, перебуваючи під кримінальними справами, заплативши фантастичну цифру застави, що б вийти з СІЗО.

Активісти, залучені в боротьбу з корупцією називають неймовірно цинічною ситуацію в очах народу України, коли «простий лісничий» приносить в заставу заради звільнення з СІЗО 5 мільйонів гривень, і до того ж був спійманий на спробі дати хабар слідчому в розмірі 100 тисяч доларів.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук прокоментував звільнення одіозного харківського лісника:

«Звільнення харківського Віктора Сиси відбулося в рамках кадрових чисток. У відомстві залишать тільки порядних співробітників. Зараз в Держлісагентстві відбувається повний аудит діяльності. Галузь «вичищають» від корупціонерів».

В уряді результати перевірки лісгоспу називають «вражаючими».

Обсяги незаконних рубок «мимо каси» на підприємстві оцінено в 32 мільйони гривень державних збитків. Борги бухгалтерії підприємства виявилися близько 30 мільйонів гривень, а згідно звітів про фінансовий стан – все було ідеально. Крім вирубок керівник звинувачується в тому, що не погоджував витрати лісництва з вищим керівництвом у Держлісагентства, зокрема автомобілів елітних марок.

Слідство продовжує збирати інформацію, але вже на даний момент заявляють, що приводів розглядати Віктора Сису як головного обвинуваченого – більш ніж достатньо.

У найголовнішфй лісгоспній структурі України почався повний аудит. Питання перебувати на контролі у Президента, а Гончарук наголошує, що очищення галузі від корупціонерів буде безкомпромісним і буде доведено до кінця. Про те, що має на увазі прем’єр від імені президента можна здогадатися за ключовою фразою керівника уряду:

«Правила гри змінилися, ми до всіх корупціонерам доберемося».

Також тривають перевірки та слідчі дії в інших лісгоспах по всій Україні. Спокою корупціонерам і пов’язаними з ним правоохоронцями спокою не дадуть активісти. Громадська організація «Патон» безпосередньо займається лісовими проблемами, співпрацює з губернатором. Активісти недавно пікетували ГУ Національної поліції і СБУ в Харківській області, а потім прийшли до стін ХОДА. Вимоги учасників пікету разом з лісничими звільнити і керівництво правоохоронних органів у зв’язку з безперервними незаконними вирубками лісу на Харківщині.

Голова ХОДА Олексій Кучер також висловив свою жорстку позицію:

«Я пообіцяв усім, що вони будуть сидіти. Особи, які будуть покривати «чорних лісорубів», правоохоронці – вони всі будуть сидіти. Якщо хтось не бачить можливості в собі припинити це покривання, йому краще просто звільнитися, піти з правоохоронних органів»

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Що актуально дарувати на весілля молодятам

На щастя, закінчилася ера подарунків у вигляді ковдр і сервізів на багато персон. Не виключено, що ці атрибути будуть в радість, але...

Як вибрати онлайн МФО в Харкові

Якщо терміново потрібні були гроші, громадяни України часто звертаються до мікрофінансовим компаніям, які надають свої послуги в інтернеті. Багато в чому це...

Які вибрати ворота

Є ряд характеристик, на які слід звертати увагу харків'янам при виборі воріт. З огляду на параметри вибору, користувач зможе на worota.com.ua придбати...

“Мені закрили рота”: ведучі опозиційних каналів вийшли в ефір з заклеєними ротами. Харків’яни дали оцінку.

Журналісти та члени знімальних груп телеканалів «112 Україна», «Zik» та «NewsOne» з’явилися у прямих ефірах з заклеєними ротами. Такою інформацією поділився сайт...

Що розповів Геннадій Кернес про Євгена Кушнарьова Дмитру Гордону?

З моменту смерті мера Харкова Геннадія Кернеса вже пройшло 40 днів. У зв’язку з чим не так давно, як два дні тому,...