Середа, 22 Червня, 2022

Сиса нарешті звільнений. Уряд продовжує чистку лісгоспу

Одіозний Віктор Сиса, керівник Гутянського лісгоспу, все ж таки звільнений. Далі на kharkovyes.

Довга історія, яка потребувала втручання самого Президента України та Прем’єр-міністра. Рівень питання перевищував навіть компетенцію губернатора і Олексію Кучеру, якому довелося публічно просити на рівні міністерств вирішити питання про звільнення від обов’язків персонажа, якого звинувачують в наймасштабнішій корупції і в наймасштабнішому розкраданні в галузі. 

Віктор Сиса продовжував кілька місяців керувати лісгоспом, перебуваючи під кримінальними справами, заплативши фантастичну цифру застави, що б вийти з СІЗО.

Активісти, залучені в боротьбу з корупцією називають неймовірно цинічною ситуацію в очах народу України, коли «простий лісничий» приносить в заставу заради звільнення з СІЗО 5 мільйонів гривень, і до того ж був спійманий на спробі дати хабар слідчому в розмірі 100 тисяч доларів.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук прокоментував звільнення одіозного харківського лісника:

«Звільнення харківського Віктора Сиси відбулося в рамках кадрових чисток. У відомстві залишать тільки порядних співробітників. Зараз в Держлісагентстві відбувається повний аудит діяльності. Галузь «вичищають» від корупціонерів».

В уряді результати перевірки лісгоспу називають «вражаючими».

Обсяги незаконних рубок «мимо каси» на підприємстві оцінено в 32 мільйони гривень державних збитків. Борги бухгалтерії підприємства виявилися близько 30 мільйонів гривень, а згідно звітів про фінансовий стан – все було ідеально. Крім вирубок керівник звинувачується в тому, що не погоджував витрати лісництва з вищим керівництвом у Держлісагентства, зокрема автомобілів елітних марок.

Слідство продовжує збирати інформацію, але вже на даний момент заявляють, що приводів розглядати Віктора Сису як головного обвинуваченого – більш ніж достатньо.

У найголовнішфй лісгоспній структурі України почався повний аудит. Питання перебувати на контролі у Президента, а Гончарук наголошує, що очищення галузі від корупціонерів буде безкомпромісним і буде доведено до кінця. Про те, що має на увазі прем’єр від імені президента можна здогадатися за ключовою фразою керівника уряду:

«Правила гри змінилися, ми до всіх корупціонерам доберемося».

Також тривають перевірки та слідчі дії в інших лісгоспах по всій Україні. Спокою корупціонерам і пов’язаними з ним правоохоронцями спокою не дадуть активісти. Громадська організація «Патон» безпосередньо займається лісовими проблемами, співпрацює з губернатором. Активісти недавно пікетували ГУ Національної поліції і СБУ в Харківській області, а потім прийшли до стін ХОДА. Вимоги учасників пікету разом з лісничими звільнити і керівництво правоохоронних органів у зв’язку з безперервними незаконними вирубками лісу на Харківщині.

Голова ХОДА Олексій Кучер також висловив свою жорстку позицію:

«Я пообіцяв усім, що вони будуть сидіти. Особи, які будуть покривати «чорних лісорубів», правоохоронці – вони всі будуть сидіти. Якщо хтось не бачить можливості в собі припинити це покривання, йому краще просто звільнитися, піти з правоохоронних органів»