Понеділок, 14 Червня, 2021

Як активісти українізують Харківщину

Виборча політика: «Блок Кернеса – Успішний Харків»

Цієї осені 2020 року відбудуться вибори мера, Геннадій Кернес планує подавати свою кандидатуру. Це буде третій строк для міського голови, в цей період він...

Відносини «Харків та В. Зеленський»

Не секрет, що Харківська область на виборах підтримала, продемонструвала колосальну довіру до Президента України. Вже за перший рік свого правління Володимир Зеленський встиг змінити...

Сьогоднішня ніч ознаменувалася «бойовою» вилазкою групи радикальних активістів Зміївського району. Далі розповість kharkovyes.

Війна фарб

Війна кольорів та назв – дуже характерний фактор для північно-східної України. Саме в цьому регіоні радикальні патріоти України постійно бачать підступи в дрібницях навколишнього середовища, і стверджують, що каверзи з боку певних осіб місцевої влади існують. Уявіть, десь в центральній або Західній Україні перефарбували міський покажчик свіжою фарбою схожою на колір місцевого герба поверх вицвілого жовто-блакитного, ну і що – автентично і звично, а навколо і так повно національних символів і місцева влада в антиукраїнських рухах себе не проявила . Але тільки для Харківщини ось це «ну і що» не проходить.

Для невідомих активістів минулої ночі це був «бій» за відстоювання національних символів. В діях місцевої влади і місцевих комунальників вони угледіли політичний підступ, спрямований на придушення проявів патріотизму. У період заключних осінніх робіт з благоустрою міста співробітники комунальних служб Змієва перефарбували дорожню стелу з назвою міста в яскраво червоний колір. До цього величезні літери назви міста мали жовто-блакитний дизайн, трохи вицвілий, але знаковий. Червоний колір, дійсно, абсолютно не властивий місцевої евтектиці, козацький дизайн – це малинові кольори, бордові відтінки в поєднанні із зеленим фоном або елементами кольору під «золото», тобто жовтим.

Невідомі активісти ретельно і професійно підготувалися, щоб під покровом ночі протягом декількох хвилин надати дорожньому вказівнику патріотичні кольору. Як свідчать в соцмережах очевидці, що проїжджали повз – кілька людей використовували професійне обладнання, переносні компресори, професійні пульверизатори і працювали дуже вміло і неймовірно швидко.

Акція має також і офіційну сторону. Представники місцевої патріотичної організації створили петицію на адресу міськради «Зміїв – це Україна» зі зверненням офіційно надати дорожньому знаку проукраїнський дизайн. Петиція успішно набирає голоси, але до її закінчення і розгляду в лютому наступного року у когось терпіння чекати не вистачило.

Подібна війна фарб по Харківщині відбувалася ще в інших населених пунктах. Зокрема пару років скандальна ситуація була зі стелою назви міста Мерефа. Знову таки місцеві комунальники перефарбували вицвілі жовто-блакитні тони в яскраво червоний з білим. Місцеві патріоти самостійно за свої гроші швидко перетворили червоний постамент під прапор УПА, домалювавши чорну смугу, а буквам акуратно повернули жовто-блакитний дизайн.

Щось подібне в минулі роки відбувалося і з величезними буквами міста Харкова, які вітали автомобілістів на в’їздах місто з боку окружної.

6

Війна назв

Зведення по «українізації» області доповнилися вчора, 11 грудня, офіційним повідомленням з Інституту Національної пам’яті по Красноград.

Виявилося, всі ці роки успішно переховувався від декоммуннізаціі ціле місто Красноград Харківської області. Тільки зараз до нього дійшли руки активістів організації «Світанок». Старожили згадували і розповідали обставини перейменування райцентру в 1920-і роки. Активісти ініціювали звернення до Інституту Національної пам’яті і отримали відповідь, що офіційний запит направлений в архіви, що б отримати документи обставин перейменування. Як тільки відповідь буде отримано, і підозри підтвердяться, буде ініційована процедура щодо повернення районному центру старовинної назви Костянтиноград. Краснограду вдалося до сих пір уникнути радикального перейменування з двох причин. По-перше сама ця назва часто не пов’язана з подіями комуністичного перевороту, приставка «Червоно-» використовувалася в усі віки в назвах населених пунктів, маючи на увазі сенс «красивий», «видатний». По-друге, Красноград в момент перейменування в 1923 році підпорядковувася до Полтавської губернії.  Отже харківським патріотичним краєзнавцям документи на очі не попадалися, оскільки знаходяться в полтавському архіві.

Місцеві жителі знайшли відомості про те, що існують документи, котрі вказують на те, що  Красноград був названий на честь ордена Трудового Червоного прапора 26 березня 1923 року в період «червоного терору».

«Як тільки формальності будуть виконані, будемо ініціювати громадські слухання в місті про нову назву, тому що попереднє має імперське забарвлення», – написали активісти.

6

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Що актуально дарувати на весілля молодятам

На щастя, закінчилася ера подарунків у вигляді ковдр і сервізів на багато персон. Не виключено, що ці атрибути будуть в радість, але...

Як вибрати онлайн МФО в Харкові

Якщо терміново потрібні були гроші, громадяни України часто звертаються до мікрофінансовим компаніям, які надають свої послуги в інтернеті. Багато в чому це...

Які вибрати ворота

Є ряд характеристик, на які слід звертати увагу харків'янам при виборі воріт. З огляду на параметри вибору, користувач зможе на worota.com.ua придбати...

“Мені закрили рота”: ведучі опозиційних каналів вийшли в ефір з заклеєними ротами. Харків’яни дали оцінку.

Журналісти та члени знімальних груп телеканалів «112 Україна», «Zik» та «NewsOne» з’явилися у прямих ефірах з заклеєними ротами. Такою інформацією поділився сайт...

Що розповів Геннадій Кернес про Євгена Кушнарьова Дмитру Гордону?

З моменту смерті мера Харкова Геннадія Кернеса вже пройшло 40 днів. У зв’язку з чим не так давно, як два дні тому,...