Середа, 22 Червня, 2022

Хто буде мером Харкова? Перелік кандидатів

Боротьбу за крісло мера Харкова будуть вести 13 кандидатів.

Самовисуванці, які братимуть участь у виборах: Аліна Мустафаєва, Микола Кукуріка, Сергій Ряполов, Віктор Величков, Денис Ярославський. Далі на kharkovyes.com.ua.

Хто не зміг взяти участь у боротьбі за крісло мера першої столиці?

Відмовили в реєстрації Іджрану Ягуб огли Абдулаєву. Дана відмова правомірний та має законні підстави, оскільки кандидат не забезпечив обов’язкову грошову заставу, а в біографії не було підпису та дат. Крім цього, у претендента був зібраний неповний пакет необхідних документів.

Виборча кампанія почалася

Зареєстровані 13 кандидатів почали проведення власних виборчих кампаній, вже були відкриті перші виборчі фонди.

Пакет документів на власних довірених осіб подали 6 кандидатів, це люди, які вже добре відомі харків’янам. Документи були прийняті від секретаря Харківської міської ради Ігоря Терехова, лідера міського відділення «Нацкорпуса» Костянтина Нємічєва, депутата обласної ради «Євросолідарність» Олександра Скорика, екс-мера Харкова та екс-голови Харківської ОДА Михайла Добкіна, висуванця від «Партії Шарія» Володимира Плетньова, екс-депутата міської ради Дмитра Маринина.

Примітно, що від партії «Слуга народу» немає кандидатів на крісло мера. Представники партії пояснили це тим фактом, що на дану посаду у них немає відповідних сильних кандидатів.

Хто зараз виконує обов’язки глави міста?

Депутатами були призначені позачергові вибори Харківського міського голови Харківського району Харківської області в березні 2021 року.

До цього часу вибори мера були виграні Геннадієм Кернесом, який був обраний на цей пост вже в третій раз поспіль. Вночі з 16 на 17 грудня мер Харкова помер в німецькій клініці «Шаріте» після інсульту, який переніс на тлі важкого перебігу хвороби COVID-19. Верховною Радою були призначені позачергові вибори, в даний час обов’язки глави міста виконує Ігор Терехов.