Субота, 25 Червня, 2022

В мерії Харкова категорично відмовили на заклик від депутата “ЄС” ввести паспорти негромадян

У відповідь депутати пообіцяли власний “удар у відповідь”.

Сьогодні, на чергову сесію харківської міської ради депутати від партії “Європейська Солідарність” принесли й зачитали ідею їх колеги, депутата з мерії Одеси, Андрія Вагапова з приводу введення в Україні паспортів негромадян, пише kharkovyes.com.ua.

Подібна схема вже давно розповсюджується урядами Латвії та Естонії.

За словами харківського народного депутата “ЄС”, Ігоря Пушкарьова, подібне введення могло б спокійно дозволити існування на території України, громадян, проживаючих на території окупованих районів Донецької та Луганської областей, а також видати ці паспорта мешканцям Харкова, які будуть запідозрені у підтримці анексії міст Донбасу та Кримського півострова. 

Удар у відповідь 

 У відповідь народні депутати від фракцій “Блок Кернеса – Успішний Харків”, “Опозиційна платформа “За життя!”, “Блок Світличної: “Разом!”, “Партія Шарія”, кілька депутатів від партії “Слуга Народу” та позафракційних виступили з закликом в випадку подібних пропозицій позбавити участі у засіданні народних депутатів від “ЄС”, а також при загостренні ситуації позбавити членства у міськраді, користуючись Законом №27-Х “Про скасування депутатської недоторканності”. 

Проєкт цього указу буде поданий виконуючому обов’язки міського голови Харкова, Ігорю Терехову найближчим часом.

Особливо активно в цьому плані виступили партії “Успішний Харків”, “ОПЗЖ”, “Партія Шарія” та невелику активність проявляла партія “Слуга Народу”. Крім того, перші три партії та деякі депутати з “Блоку Світличної” почали готувати листа міністру внутрішніх справ України, Денису Монастирському з закликом провести повномасштабну контр-операцію проти праворадикальних активістів, спираючись на недавній інцидент з Нацкорпусом.

“Це абсолютно непробачлива самодіяльність, яка порушує всі діючі норми міжнародного права! Нами вже помічалось, що інколи їхні виступи сприяють провокаціям, та хочемо заспокоїти містян: цьому в Харкові не бувати!” – повідомила нашому журналісту прес-служба мерії Харкова.

Для довідки

Паспорт негромадянина в Латвії та Естонії видається російськомовним мешканцям, які в свою чергу потрапляють під цілий ряд обмежень: заборона участі у виборах і обмеження в решті прав, які мають громадяни цих країн. До речі, паспорт негромадянина видається тим верствам населення Латвії та Естонії, які провалили тест на примусову асиміляцію. Зазвичай, права обмежують не стільки за провал тесту, скільки за етнічною ознакою, що напряму порушує Статут Організації Об’єднаних Націй.