П’ятниця, 20 Травня, 2022

“Маю честь”: Арсен Аваков покинув пост голови МВД України

Вчора на офіційній сторінці МВС України з’явилася інформація про те, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков подав у відставку. Відповідна інформація з’явилася у ФБ, пізніше це повідомив і сам політик у своєму пості на власній сторінці. Екс-голова ХОДА обіймав посаду голови Міністерства Внутрішніх Справ з лютого 2014 року по липень 2021 рік, і був єдиним держдіячем, який залишився на своїй посаді при зміні президента України. Що кажуть інсайдери з приводу відставки політика – про це ми й поговоримо на kharkovyes.

Візит та “мерські” перегони

(джерело: Спільнота ФБ Міністерства Внутрішніх Справ України)

Як повідомляє Klymenko Time, першим поштовхом для відставки політика стала його зустріч з Джорджем Кентом, заступником помічника держсекретаря Сполучених Штатів Америки, Ентоні Блінкеном, якого керівництво президента США, Джо Байдена наразі просуває на посаду керівника посольства США в Україні. Інсайдер стверджує, що їх відносини беруть початок з 2005 року, коли Аваков обіймав посаду очільника ХОДА, але на жаль інформації про їх колаборацію збереглося досить мало. Привертати увагу їх дует почав аж у 2015 році, коли Аваков отримав свою посаду голови МВС. Це надає можливість зрозуміти, що Кент посприяв, аби Спеціальна антикорупційна прокуратура закрила  розслідування Національного антикорупційного бюро України, пов’язаного з тим, що фірма, яку очолював син політика, надавала Національній Гвардії України браковане спорядження.

В той же час народний депутат від партії “Слуга Народу” Юлія Грішина анонсувала, що 15 липня відбудеться позачергове засідання фракції, де, ймовірно, і буде розглянуто питання про відставку міністра внутрішніх справ. При цьому інсайдери зробили особливий наголос на те, що так просто Аваков не піде, оскільки вислів “маю честь” далеко не схожий на добровільне залишення посади. Так журналістка Софія Кошікна написала, що Авакова міг змусити написати заяву президент України, Володимир Зеленський. А з цього витікає висновок, що політик зробив це не за власним бажанням. До речі, також поширюється інформація, що у відставку можуть піти міністр юстиції Денис Малюська, міністр оборони України, Андрій Таран та генеральний прокурор України, Ірина Венедиктова.

(Арсен Аваков у Харкові, 2020 рік)

Однак, пізніше голова фракції “Слуга Народу”, Давід Арахамія спростував інформацію з приводу Тарана та Малюськи. Питання про відставку Ірини Венедиктової досі під розглядом. Проте, ймовірність з приводу того, що Арсен Аваков покине політику назавжди, доволі низька. За повідомленням інсайдерів порталу “Украина Сейчас”, політик націлений на те, аби прийняти участь у виборах міського голови Харкова. Він перебував на посаді очільника ХОДА з 2005 по 2010 роки, навіть балотувався в мери в перший раз, але програв конкуренцію Геннадію Кернесу. При житті, міський голова Харкова в інтерв’ю журналісту Дмитру Гордону сказав, що за його думкою, Аваков зробив його інвалідом, і сфабрикував замах, додаючи, що у Авакова у Харкові немає жодної підтримки. І це зафіксовано документально, оскільки 3 лютого 2010 року на сесії харківської облради Авакову винесли вотум недовіри, внаслідок чого за розпорядженням тодішнього президента України, Віктора Ющенка, його було звільнено з посади очільника ХОДА.

Спадкоємець

(народний депутат Денис Монастирський)

Крім відставки Арсена Авакова, на сесії “Слуги народу” буде обрано наступника, кому буде довірений портфель міністра МВС. Видання “Новое Время” заявило, що одним з кандидатів на посаду є секретар Ради Національної безпеки та оборони України, Олексій Данилов. Саме завдяки йому в Раду винесли на обговорення законопроект про покарання інтернет-користувачів, які ображають українську владу. Однак, поки що його не винесено на обговорення. 

Однак, за ініціативою Володимира Зеленського, на місце голови МВС наразі претендує голова комітету Ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський. Під час роботи Верховної Ради 8 скликання обіймав посаду помічника заступника міністра внутрішніх справ України, Антона Геращенка. Сам політик повідомив, що він розмовляв тільки з Зеленським, з Аваковим – поки ні. До речі, підтвердження тому, що він “людина Авакова”, політик підтвердив особисто, прокоментувавши це тим, що він та людина, яка була з ним в однієї команді, і людина, яка за думкою президента, зможе очолити цей пост. Від інших коментарів він відмовився, і пообіцяв відповісти на все, коли пройде засідання ВР, та після свого призначення.