Субота, 25 Червня, 2022

Навіщо чоловіки носять сережки та що це для них означає?

Сьогодні цивілізований світ активно позбавляється від гендерних стереотипів і, здається, тема: “прикраси — пріоритет жінок” остаточно вичерпала себе.

Втім, будемо відверті, не скрізь. І зараз чоловік у Харкові, із сережкою у вусі, цілком може зіткнутися з нерозумінням суспільства та кривими поглядами у спину, пише kharkovyes.com.ua.

І щоб розвіяти сумніви в цьому питанні остаточно, розповідаємо чому сережки — це аксесуар, що “не має явних статевих ознак” та що означає така прикраси в вухах чоловіків.

Не просто прикраса, а важливий символ

А почнемо з того, що якщо для жінок сережки, скоріше, дійсно просто прикраса, то для чоловіка це завжди мало глибокий сакральний сенс і навіть вказувало на його соціальний статус.

У Стародавньому Єгипті сережки у вухах чоловіків говорили про їх високе становище в суспільстві. Сережка в вусі пірата свідчила про його успіхи у розбійницькій справі, у вусі у злодія, про його приналежність до цього клану та презирстві до церкви.

У ромів цей захисний оберіг носять хлопчики, які народилися після смерті попередньої дитини в сім’ї. Моряки колись одягали сережку після перетину екватора.

Носили сережки й козаки, що, крім чоловічої бравади, мало й конкретний зміст і вказувало що цей воїн – єдиний син у матері і його треба берегти.

У сучасний світ моди сережки для чоловіків увійшли в кінці 60-х, на початку 70-х років, з розквітом культури хіпі, та так і залишилися в ньому назавжди.

Чоловік з сережкою – чи є в цьому глибокий сенс?

Потрібно сказати, що сьогодні цей аксесуар втратив колишній статус соціального маркера й, загалом, не означає нічого, крім того, що це красиво, сексуально та елегантно. А якщо навіть і не так, то однозначно сережка або сережки у вухах у чоловіків демонструють їх внутрішню розкутість і відсутність комплексів.

До речі, психологи стверджують, що представники сильної статі з проколотими вухами викликають у жінок більший інтерес і асоціюються зі сміливістю, індивідуальністю та стильним способом життя.

Чим відрізняються чоловічі сережки від жіночих?

Головна відмінність чоловічих і жіночих сережок — це їх дизайн. Чоловічі зазвичай більш стримані, лаконічні, тоді як жіночі — яскраві й складніші по конфігурації. І навіть якщо ви на око не можете визначити гендерну приналежність аксесуару, взявши в руки сережку, ви відразу відчуєте, що, наприклад, цей предмет туалету чоловічий, оскільки він грубуватий, масивний, в ньому недостатньо плавних ліній.

Загалом, сьогодні чоловічі сережки визначає:

  • геометрична простота рішень;
  • збільшена основа під вставку (каст);
  • вага та ширина.

Камені або кристали в чоловічих сережках, як правило, виділяються крупним огранюванням, а дрібні камінці “втоплюють” в середину металу. Стиль декорування — прямі, ламані лінії, принти.

Колір виробів стриманий. Метал — біле золото, платина, сталь. Можливо також поєднання двох металів, без каменів.

Представники субкультур чоловічої статі носять сережки з ухилом в “свою” тему — це черепи, хрести, шипи …

Мають попит у чоловіків і сережки унісекс — це кільця або цвяшки, можливі також варіанти з темним каменем, діамантом, з позолотою, тисненням, гравіюванням.