П’ятниця, 24 Червня, 2022

Провінція масово перейшла на російські телеканали

Тиждень стала насиченою на народні обурення в соціальних мережах. Упереміш в народній свідомості збіглося відразу дві проблеми, «подвійні» платіжки за газ і відключення супутникових каналів українського телебачення, пише kharkovyes.com.ua.

За Фейсбучним групам розійшлася фраза-мем: «За доставку газу заплати, тепер ще й за доставку телесигналу?»

У чому ж проблема? Як виявилося уклад життя жителя передмістя і сільських місцевостей Харківщини все ще технологічно істотно відрізняється від багатоповерхових кварталів. Проблема відключення українського супутникового мовлення практично не помітна для городян, тому що переважна більшість користується кабельними мережами. А ось в передмісті, селах, та й взагалі в мікрорайонах приватного сектору віддалених від центру мегаполісу фактично 90 відсотків людей користуються супутниковими системами. Телебачення ефірного формату так званого Т2 популярності не набрала, хоч і цифрова технологія але ті ж скарги на перешкоди і слабкий сигнал. У віддалених від Харкова і від районних центрів селах це саме Т2 здатне «ловити» не більше трьох-чотирьох каналів.

Відлякує людей живуть в області і досить дорога ціна «укротюнера». Той самий, який підходить для розкодіровкі українського супутникового телебачення коштує 1100 гривень, а разом з викликом майстра і налаштуванням мінімум це обходитися в півтори тисячі. У селах додатково майстри-настроювачі ще беруть і за приїзд. При цьому російські телеканали продовжують працювати якісно на супутниковому прийомі і фільмів там предостатньо і розважальних програм. Тим паче що у середньостатистичного мешканця Харківщини немає особливих ідеологічних гальм щодо російського телеконтенту.

Не обійшлося і без «теорії змови». Користувачі, яким характерна радикальна проукраїнська позиція, висловлюють підозру:

«Чому це залишилися з українських доступними телеканали Порошенко і Медведчука?»

Так, «5 канал» продовжує віщатимуться безкоштовно, а з ним і три телеканали, на адресу яких з боку патріотів звучали неодноразові претензії до політичного вектору – це «112й» «ЗІК» і «НьюсВан».

За попередніми даними 80% жителів селищ і області не планують здійснювати дороге придбання «українського» тюнера та ще вводити себе в платні зобов’язання з провайдерами.

Місячна абонплата на український контент коштує орієнтовно від 70 до 140 гривень на місяць.