Субота, 25 Червня, 2022

Мітинг профспілок

30 січня 2020 року в місті Харкові відбувся мітинг, який став однією з ліній протестів «Хвиля гніву». Це був мітинг профспілкових комітетів, великих, середніх і малих підприємств, заводів і фабрик щодо законопроєкту № 2708 «Про працю». Люди виступали з прапорами і лозунгами «Вимагаємо гідних умов праці», «Стоп трудовому рабству!» «Я проти проєкту про працю» тощо. Цей мітинг був анонсований як неполітичний. У ньому взяло участь близько 500 учасників: робітників, профкомівців та просто студентів. Далі розповість kharkovyes.

Мова мітингарів йшлась про поступове виконання проєкту №2708. Першою хвилею стало підвищення пенсійного віку,трудового стажу. Другою – ріст вартості комунальних послуг: тарифів на світло, тепловодопостачання. І третьою хвилею стає  антисоціальний, як кажуть мітингарі, закопроєкт «Про працю», згідно з яким погіршуються права робітників та підвищуються права роботодавців.

Що стосується самого законопроєкту № 2708 «Про працю», то мітингарів більше за все обурює те, що при його схваленні

  1. Обмежуються права працівників – роботодавець зможе безпричинно звільняти його підлеглих (ч.1 ст 39);
  2. Постає неясність робітничих ознак відносин (ч.1 ст.13);  
  3. Стане шестиденний робочий тиждень (ст. 22);
  4. Понад 8-годинний робочий день (ст. 36)
  5. Позбавлення прав профспілок суспільно слідкувати за дотримання прав працівників.

Додатково, профспілки піднімали питання про мільйонні заборгованості державними робітниками і вимагали від президента дотримання своїх передвиборчих обіцянок поставити на керівні місця у Верховній Раді, Кабінеті Міністрів, справжніх професіоналів, людей, які чесно виконуватимуть свої обов’язки без їхнього зловживання та які будуть підтримувати лише ті законопроєкти, які насправді створенні для звичайного українського народу.  

Мітингувальники вже зареєстрували петицію проти законопроєкту «Про працю» № 2708, розміщену 14 січня 2020 року на сайті Верховної Ради України. ЇЇ автором є Чебан Сергій Петрович.

7