Субота, 25 Червня, 2022

У Харкові пенсіонерів міськрада змусить платити «за активність»

«Покращення» і «здобуття» в основному відбуваються на місцях – як в Харкові від Кернеса, а не з Києва від Зеленського. Соціальна політика міста багато в чому визначається на місцях, пише kharkovyes.com.ua.

У Європі, в колишніх країнах соцтабору і колишніх країнах союзу, в країнах Балтії для місцевих пенсіонерів є пільгова картка жителя міста, наприклад, в Талліні проїзд взагалі для всіх жителів міста безкоштовний, платять тільки гості, прикладаючи банківську картку до терміналу біля кабіни водія.

В Україні, схоже, сприймають пенсіонерів як тягар, придумуючи все нові підступи. Торкнулося це і правила проїзду пенсіонерів у міському транспорті Харкова. Сотні мільйонів гривень витрачено на новорічні гірлянди, дідів морозів, влітку на мільярди квіточок. А ось, що б дозволити пенсіонерам просто їздити просто тому, що вони є – це стає поперек горла водіям, кондукторам, начальникам і міській управі. Шматочком новорічної гірлянди «зірочки з неба» мерія не поділиться, хоча ціна питання дотації  в міськелектротранспорт набагато менше ніж всі ялинки, «будиночки» та «зірки».

«Якщо зараз людина може їздити то по E-ticket, якщо він його отримав, і за посвідченням – якщо ще не отримав, то з березня ми переходимо на безкоштовні поїздки тільки при наявності E-ticket. Зараз люди кинулися до районних управлінь праці та соцзахисту, і щоб розвантажити чергу, ми прийняли рішення рознести якусь кількість карток, які залишилися для вручення людям, по домівках», – розповіла заступник міського голови Світлана Олександрівна Горбунова-Рубан.

За її словами, пільговий E-ticket дає на місяць 50 безкоштовних поїздок в метрополітені і ще 50 – в трамваї і тролейбусі. Активні пенсіонери, яким не вистачає цієї кількості поїздок, зможуть поповнити пільгову карту і оплачувати проїзд вже по повній вартості.

«Пенсіонер якщо активний – він працює. Значить, він отримує не тільки пенсію і зможе оплатити той проїзд, який буде перевищувати кількість безкоштовних поїздок», – зазначила Горбунова-Рубан.

Додаткова активність пенсіонерів в Харкові буде «обмежуватись з боку мерії»?

Черговий опус людей в стилі «продай собаку – заплати за газ» відірваних від реального життя. Не розуміють те, що пенсіонери часто пересуваються з тією метою, щоб доїхати в інший район на більш дешевий ринок, їдуть за кілька кілометрів на більш дешеву аптеку. Їдуть з ранку допомогти дітям з онуками і ввечері повернутися додому, допомагаючи дітям тим самим заробляти на утримання не тільки своєї сім’ї, а й на турботу про батьків.

Нагадуємо, що з 1 березня 2020 року метрополітен, трамваї і тролейбуси повністю перейдуть на оплату контактної картою. При цьому пільговики з інших населених пунктів, навіть з передмістя право безкоштовного проїзду по Харкову з 1 березня втратять і Зеленський тут ні до чого.