Понеділок, 14 Червня, 2021

Битва за Жукова. Мінкульт завдає удару у відповідь

Виборча політика: «Блок Кернеса – Успішний Харків»

Цієї осені 2020 року відбудуться вибори мера, Геннадій Кернес планує подавати свою кандидатуру. Це буде третій строк для міського голови, в цей період він...

Відносини «Харків та В. Зеленський»

Не секрет, що Харківська область на виборах підтримала, продемонструвала колосальну довіру до Президента України. Вже за перший рік свого правління Володимир Зеленський встиг змінити...

Справа підходить до чергової сесії міськради, а керівник організації «Світанок» вже заявляє про готовність остаточно демонтувати погруддя маршалу Жукову. Далі про це на kharkovyes.

Харків став унікальним містом в Україні – тут прокреслений фронт протистоянь на грунті історичних трактувань, битва за символи, назви, пам’ятники. З інших регіоном подібного напруження боротьби назв і символів не спостерігається.

Пам’ятники Радянським воїнам всюди в пошані і входять в національне надбання України та шанування солдат Другої світової, що не заперечують навіть найрадикальніші представники. А ось по окремим персонажам йшла гаряча історична полеміка, яка вилилася в силові сутички і кажучи офіційною мовою – вандалізм – щодо об’єкта. Міський голова Кернес Г.А. всіляко заперечував і перешкоджав декомунізації і самого пам’ятника та перейменування проспекту. Мер майже домігся того, що б повернути проспекту назву імені Жукова через ланцюжок судових позовів. Відновити повалений бюст мерія змогла, але питання стало за «Києвом».

Противники Жукова на підставі встановлених фактів військових дій, що відбувалися на території України підкреслюють, що Жуков був «кривавим маршалом», який свідомо і спеціально «проводив геноцид мешканців України, направляючи своїми наказами десятки тисяч українців на вірну смерть».

Київська інстанція повинна була вирішити історичні суперечки про справи «кривавого маршала». Чи є він героєм або злочинцем проти населення України.

І ось остаточне рішення Міністерств культури – невнесення бюсту радянському маршалу Жукову в реєстр нерухомих пам’яток України, отже, виконавчий комітет Харківської міськради повинен ухвалити рішення про демонтаж пам’ятника.

Голова громадської організації «Світанок» Вадим Поздняков вже кілька разів на зустрічах з журналістами і на своїх соціальних сторінках пояснював свою позицію:

Наказ №957 «Про невключення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’ятника Г. К. Жукову на проспекті Петра Григоренка, 15 в Харкові» був виданий Мінкультом 24 грудня. У липні 2019 року вже було перший відповідь від Міністерства, але це була лише рекомендаційний висновок:

«Відповідь, яка була в липні, це відповідь про те, що комісія рекомендувала не включати його до реєстру, але остаточний наказ вийшов тільки 24 грудня. Це одна з бюрократичних процедур Міністерства культури України. Це – фінал процедури. Тепер він уже по закону – не пам’ятка на все 100%. до цього однією з причин відмови в демонтажі пам’ятника Жукову було наявність його в реєстрі, за законом не можна демонтувати пам’ятки архітектури. А тепер цей юридичний бар’єр вже знятий …Якщо брати сторону закону, має бути прийнято рішення виконкому Харківської міськради і повинен бути здійснений демонтаж, але ми розуміємо, що цього не буде. Тому швидше за все буде судовий позов з цього приводу. Я підготую звернення до Українського інституту національної пам’яті, щоб вони нагадали міській раді, і сам нагадаю своїм зверненням. А далі будемо мати відповідь Харківської міськради на руках і після цього думати, як юридично вирішувати цю ситуацію» – пояснив голова громадської організації.

Так само з його слів, стало відомо про те, що біля бюста буде виставлено охорону, тому продовження подій обіцяє бути гучним. Ймовірно, події навколо Жукова розгорнуться на наступний день після найближчої сесії міськради.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Що актуально дарувати на весілля молодятам

На щастя, закінчилася ера подарунків у вигляді ковдр і сервізів на багато персон. Не виключено, що ці атрибути будуть в радість, але...

Як вибрати онлайн МФО в Харкові

Якщо терміново потрібні були гроші, громадяни України часто звертаються до мікрофінансовим компаніям, які надають свої послуги в інтернеті. Багато в чому це...

Які вибрати ворота

Є ряд характеристик, на які слід звертати увагу харків'янам при виборі воріт. З огляду на параметри вибору, користувач зможе на worota.com.ua придбати...

“Мені закрили рота”: ведучі опозиційних каналів вийшли в ефір з заклеєними ротами. Харків’яни дали оцінку.

Журналісти та члени знімальних груп телеканалів «112 Україна», «Zik» та «NewsOne» з’явилися у прямих ефірах з заклеєними ротами. Такою інформацією поділився сайт...

Що розповів Геннадій Кернес про Євгена Кушнарьова Дмитру Гордону?

З моменту смерті мера Харкова Геннадія Кернеса вже пройшло 40 днів. У зв’язку з чим не так давно, як два дні тому,...