Четвер, 15 Квітня, 2021

Відновилася боротьба Мереф'янської громади проти газодобувної компанії

Виборча політика: «Блок Кернеса – Успішний Харків»

Цієї осені 2020 року відбудуться вибори мера, Геннадій Кернес планує подавати свою кандидатуру. Це буде третій строк для міського голови, в цей період він...

Відносини «Харків та В. Зеленський»

Не секрет, що Харківська область на виборах підтримала, продемонструвала колосальну довіру до Президента України. Вже за перший рік свого правління Володимир Зеленський встиг змінити...

На території громади Мерефи і впритул до її кордонів «Укргазвидобування» планує встановити бурові вишки – це призведе до катастрофічних наслідків для екології і може викликати техногенну катастрофу – як запевняють представники громадських організацій Мереф’янської ОТГ. У процес залучені і громадські організації та виконком громади. З цього питання у громади з газівниками відбуваються судові процеси, відбулося вже більше 20 засідань суду. Далі про це kharkovyes.

Новий рік – нові проблеми

Тепла погода посприяла початку нового витка протистояння. Ще не вступили в силу судові рішення, які були винесені на користь газовидобувників – вони оскаржуються, як вже розробники почали проводити вирубку лісу і укладати кабелі для проведення сейсморозвідки. 4 лютого активістами і поліцейським громади була виявлена ​​вирубка лісу в 70 метрах від найближчих житлових будинків села Верхня Озеряна. Комісія в складі заступника голови, юристки, землеупорядніци, поліцейського громади, активістів оглядала околицю Верхньої Озеряни на предмет присутності ознак робіт по сейсморозвідці. Як відомо, на сьогоднішній день рішення міськради про заборону робіт по сейсморозвідці і газовидобутку на території громади ніхто не відміняв, поки в судах крапка ще не поставлена.

«Знайшли дроти, датчики. Знайшли дуже дивну нову вирубку листяного лісу великого розміру. Між пнями дроти і якісь проорані довгі поглиблення».

Комісію засмутило підступність газовидобувників – вирубка під підготовку майданчика була проведена саме по лінії кордону громади і формально знаходиться за її межами. Але суть питання і всієї боротьби зводитися до того, що не можна встановлювати вишки і проводити сейсморозвідку поблизу житлових будинків.

Сейсморозвідка – це віброудар по грунту, який супроводжується сильним неприємним шумом, а також ці віброудари схожі на ефект малого локального землетрусу. Влітку 2019 року вібростанціі справили безліч віброударов поблизу села на західній околиці громади.

«Сільські стежки понівечені як будмайданчик, по всіх навколишніх лугах і полях проїхалася величезними протекторами важка техніка, ми дзвонили в усі дзвони, такі роботи з таким шумовим і вібраційних ефектом біля будинків не можуть проводитися! Однак соціальний вибух стався після того, як у кількох місцевих внаслідок сейсморозвідувальних робіт житлові сільські будови дали тріщини» – розповідають мереф’яни.   

Але найбільше обурення викликало побоювання опускання рівня грунтових вод. Верхня і Нижня Озеряни, відомі своєю локацією православного паломництва – Місця знаходження ікони Казанської Божої матері, розташовані на місці колишньої річки Озерянки. На згадку про цю ріку біля храму Місця Здобуття б’є святе джерело, що привертає влітку сотні туристів в день.

Локальна катастрофічна небезпека

Якщо дивитися на карту Мереф’янської ОТГ, пояснюють екоактивісти, то помітно, що села знаходяться на грунтах – пливунах. Вся територія була багата ключами. Чому була? Тому що з 2007 року на кордоні Верхньої Озеряни формально вже на території Нововодолазького району йде активна газовидобуток із застосуванням гідророзриву. За цей час Озеряни, де прісної води завжди вистачало, стали вододефіцітні, зник ставок в Нижньої Озеряни, за Верхньої Озеряни – майже зник. Вододефіцітний стала не тільки Озеряна, але і Гора. Територія Гори також має пливуни і також боїться струсу. Сейсморозвідка створює вібрацію, від якої грунти встрясовуються і повзуть, якщо до цього є схильність. А на території Озерян, а також Гори – ця схильність є. Легко зрозуміти, що джерела від впливу сейсморозвідки можуть перекриватися.

Цитата з пабліку громадських організацій Мерефи:

«Мерефяне дуже люблять свої пейзажі, і перетворення тихих екопоселень в індустріальні локації їх ніколи не влаштує, а по-друге може загинути, пересохнути унікальний водоболотний парк заплави річки Мжа, який наповнений представниками Червоної книги України. А найнебезпечніше для комфортного життя – це опускання рівня грунтових вод, буріння одного метра свердловини коштує 1000 гривень, не кажучи про те, що пагорб з ухилом більше 15 градусів може просто «з’їхати» в бік житлових будинків».

Згодом протестних аргументів стало більше – активісти їздили в сусідній район на місце вже діючої газовидобутку цієї компанії:

«Ми виявили повне недотримання екологічних норм, ми сфотографували, як бурової шлам виливається прямо на луки, знищуючи природу, шлам абсолютно не родючий – він повинен вивозитися на утилізацію в спеціальні полігони, але «Укргазвидобування» цього не дотримується»

З ранньої весни, судячи з усього протистояння загострюватися, в минулому році вже доходило до силового блокування техніки, а поки громада очікує результатів судновий апеляції.

к

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Що актуально дарувати на весілля молодятам

На щастя, закінчилася ера подарунків у вигляді ковдр і сервізів на багато персон. Не виключено, що ці атрибути будуть в радість, але...

Як вибрати онлайн МФО в Харкові

Якщо терміново потрібні були гроші, громадяни України часто звертаються до мікрофінансовим компаніям, які надають свої послуги в інтернеті. Багато в чому це...

Які вибрати ворота

Є ряд характеристик, на які слід звертати увагу харків'янам при виборі воріт. З огляду на параметри вибору, користувач зможе на worota.com.ua придбати...

“Мені закрили рота”: ведучі опозиційних каналів вийшли в ефір з заклеєними ротами. Харків’яни дали оцінку.

Журналісти та члени знімальних груп телеканалів «112 Україна», «Zik» та «NewsOne» з’явилися у прямих ефірах з заклеєними ротами. Такою інформацією поділився сайт...

Що розповів Геннадій Кернес про Євгена Кушнарьова Дмитру Гордону?

З моменту смерті мера Харкова Геннадія Кернеса вже пройшло 40 днів. У зв’язку з чим не так давно, як два дні тому,...