Субота, 25 Червня, 2022

Сесії міської ради не для всіх. Таке рішення виніс суд

Харківський окружний адміністративний суд оголосив про часткове задовільнення позову щодо оскарження деяких пунктів Регламенту проведення засідань міськради, що подавала ГО «Харківський антикорупційний центр». Далі на kharkovyes.

Що вирішили? Коментарі

Суддя оголосила рішення таким, що задовольняє позов тільки частково, а саме визнає окремі регламентні положення, що затвердили депутати міськради XII скликання протиправними і недійсними.  

Присутній на засіданні член «Харківського антикорупційного центру» Володимир Рисенко таким чином повідомив, що головної мети, заради якої подавали позов не досягнуто через незадовільнення вимоги щодо вільного доступу різних категорій звичайних громадян на засідання сесії. Відтак позивачі будуть оскаржувати цю постанову, коли отримають текст ухваленого рішення у повному обсязі, а саме через 10 днів.

Чинні положення вимагають прийняття рішення щодо присутності кожного окремого громадянина на сесіях ХМР спеціальним департаментом та повідомляє його про це менш ніж за добу до часу, на який призначена сесія. Ці положення вважаються представниками «Харківського антикорупційного центру» такими, що виходять за межі повноважень Харківської міської ради і мають бути скасовані через свою невідповідність законам України, – доповнив Володимир Рисенко.

На це в свою чергу уповноважена представниця ХМР Оксана Гуслєва посилаючись на нечіткість законодавчих вимог відповіла, що все ж громадяни мають право бути на сесії, якщо є достатня кількість місць у сесійній залі.

Прецеденти 

Нагадаємо, що власне позов, який подали представники «Харківського антикорупційного центру» стосувався недопуску обурених працівників комунальних служб, яким деякий час на той момент не виплачували зарплатню, а також власників торгових точок ринку «Барабашово», які ризикують втратити робочі місця і весь бізнес через плани міської ради прокласти через ринок трасу, яка має з’єднати Салтівку і центр. Через таке рішення за розрахунками близько третини площі ринку буде демонтовано. Але після декількох протестів до мітингувальників вийшов міський голова Г. Кернес і сказав, що дорога все одно буде прокладена, і ніякі мітинги цьому не завадять. Така заява викликала ще більше обурення.

Також прецедентом для обмеження допуску на сесії міської ради представникам громадських організацій, активістам і звичайним громадянам стала сесія майже річної давнини. Коли через невиконання рішення суду щодо відміни незаконно підвищених тарифів на проїзд у громадському транспорті на засідання міськради увірвалися мітингарі, через що міський голова Г. Кернес двічі оголошував 10-ти хвилинну перерву, а потім взагалі відпустив депутатів додому оголосивши сесію зірваною. Тоді до речі протест підтримав депутат ХМР Ігор Черняк. За фактом невиконання судового рішення поліція відкрила кримінальне провадження.

Схоже що боротьба між міською владою і громадою не збавлятиме оберти, за перебігом подій слідкуйте у наших наступних матеріалах. 

8