П’ятниця, 24 Червня, 2022

Зведення політичних протистоянь Харкова

Акції та події, які зараз відбуваються у Харкові з великою часткою ймовірності можна розглядати як елементи передвиборчої гонки за крісло міського голови, яка обіцяє бути як ніколи лютою. Останнім часом боротьба політичних угруповань, які стоять за кандидатами набирає обертів, пише kharkovyes.com.ua.

За тиждень в Харкові дві масових політичних акції в Харкові. Втім акцію 27 січня в «захист російської мови» організовану Лесиком, масової можна назвати лише умовно – в масовці представників «Опозиційного блоку за життя» зібралося 30 осіб, яких охороняло 60 поліцейських, поруч з якими зібрались сотні три представників патріотичних організацій.

А сьогодні 29 січня – День пам’яті Героїв Крут. У Харкові сьогодні ввечері мобілізується максимально можлива кількість представників проукраїнських організацій. В деякі роки цей день відзначався з меншим розмахом, але сьогодні, після проросійських подій понеділка організатори «Національний корпус» розраховують зібрати на смолоскипну ходу 5 тисяч осіб. Хода пройде від площі Конституції, по Сумській до Харківської філармонії.

А головні претенденти вже вступили у відкрите протистояння. Фельдман прямолінійно і конкретно сформулював, що нинішню владу і її спільників чекає низка гучних кримінальних справ. Деякі з них зачіпають безпосередньо сфери впливу магната – як питання дороги через ринок «Барабашова». Рух проти Кернеса проявляє себе в кількох площинах.
Сьогодні під стінами ХОДА виставлен ​​намет, де збирають підписи за створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування діяльності Харківського міського голови Геннадія Кернеса і посадових осіб міськради. Організатор збору підписів – голова громадської організації «Всеукраїнська антикорупційна палата». З ранку у анітікернесовской намети було кілька десятків людей. Місце біля стін ХОДА обрано не випадково – організатори також направляють своє звернення губернатору Олексію Кучеру, але листівки зі зверненням до Кучеру роздають всім. «Кучер, допоможи припинити діяльність злочинної групи!»

Судячи з усього, опоненти хочуть якомога швидше «вичавити» з Кучера, кого він буде підтримувати в міській гонці. На даний момент губернатор провів ділові зустрічі з обома сторонами конфлікту навколо «Барабашово» і всі зустрічі завершилися «повним взаєморозумінням, підтримкою підприємців і конструктивною співпрацею в цьому питанні». Загадкою для Харків’ян сало перемир’я Кернеса з Ярославським, який зараз у Президента на особливому рахунку. Ймовірно, Ярославський у Президента України не тільки буде курирувати підприємства оборонної промисловості Харкова, але і вставить своє рішення в передвиборні розклади.

Цікаво, що в Харкові багато людей, які проти обох найгучних кандидатів, проти Кернеса і проти Фельдмана – вірогідно напрямок сил, які резонують на радикальній патріотичній хвилі введе в активну гру свою фігуру.