Середа, 22 Червня, 2022

Харків’яни зробили свій вибір

31 березня країна стояла на порозі нового майбутнього, в очікуванні змін, які, за сподіваннями виборців, повинні прийти разом із новим президентом. Усі громадяни з великим нетерпінням чекають на остаточні результати голосування, які будуть оприлюднені не пізніше 10 квітня.

Як повідомляє kharkovyes.com.ua та Центральна виборча комісія, до вибору голови держави всі українці поставилися досить відповідально, як в межах держави, так і за її межами. Результати виборів за кордоном були відомі протягом доби, за якими першість все-таки залишалися за чинним президентом Петром Порошенком. Крім того, на сьогоднішній день кожного дня оновлюються результати голосування на табло ЦВК, які ведуть активний підрахунок голосів електронних бюлетенів, а також паперових по кожній області. Першими, хто активно підрахував вибір громадян стала Харківська область, яка оприлюднила результати вже наступного дня після виборів.

Свій вибір харків’яни зробили на користь Володимира Зеленського, який отримав 36, 39 % голосів, 26,58% Харківщина віддала Юрію Бойко, 8,52% виборців проголосували за діючого президента, Петра Порошенка, п’ятірку лідерів замикають Олександр Вілкул – 7,47% та Юлія Тимошенко – 7,35%.

Таким чином, лідер, обраний харків’янами на пост президента не здає своїх позицій і в інших регіонах. Хоча трійка лідерів суттєво відрізняється. На сьогоднішній день ЦВК активно працює, остаточних результатів ще немає, але очевидно, що другий тур виборів відбудеться, але вже між двома кандидатами – Володимиром Зеленським та Петром Порошенком. Проголосувати харків’яни і інші громадяни держави в другому турі зможуть за тими ж правилами, що і в першому. Але тепер, уже не обов’язково голосувати за місцем прописки. Достатньо з’явитися на виборчу дільницю того населеного пункту, у якому ви проживаєте, або вам зручно проголосувати, з офіційним документом, який засвідчуватиме вашу особу та громадянство.

Суттєвих порушень під час першого туру виборів голови держави не було зафіксовано, сподіваємося, що й наступний тур відбудеться належним чином.