Субота, 25 Червня, 2022

Відстрочення запуску безкоштовної діагностики

Голова національної служби здоров’я Олег Петренко повідомляє, що через неготовність певної кількості технічних факторів та електронного напрямку запуск програми «Безкоштовної діагностики» доведеться відкласти на невизначений строк. Окрім того додав, що на цьому етапі ведеться розробка тарифів щодо надання медичних послуг. За його словами, вони будуть надаватися в рамках державних медичних гарантій. За результатами досвіду роботи з електронним адмініструванням, було прийняте рішення щодо неможливого запуску безкоштовної діагностики до першого липня.

Як повідомляє  Kharkovyes, запуск «Безкоштовної діагностики» мав відбутися першого липня 2019 року. Після цього, працівники зможуть затвердити список діагностичних послуг, які будуть надаватися паціентам безкоштовно на території України.

Також  передбачався новий принцип фінансування під назвою «гроші йдуть за паціентом». На нього мали перейти усі медичні заклади, консультативно-діагностичні центри, лікарні та поліклініки. Цей принцип мав стати одним з аспектів підготовки до проекту «Безкоштовна діагностика».

Нагадаємо, що 2 квітня 2018 року всі паціенти мали можливість підписати декларацію зі своїми сімейними лікарями, педіатрами чи терапевтами. За наданою інформацією, більше ніж 70% користувачів наразі задоволені своїм вибором.  Це нововведення стало першим етапом розвитку медичної реформи.

Надалі ведеться робота над просуванням електронної системи eHealth, проводяться консультації з лікарями, триває обробка данних, що надходять з регіонів країни.

Керівник НСЗУ інформує, що зараз достовірно невідомо на який період часу є відсрочення запуску програми «Безкоштовна діагностика» та повідомив про тривале вирішення цього питання.