Субота, 25 Червня, 2022

Російським акторам масово забороняють приїзд до Харкова

У дружній зв’язці Прикордонної України, громадських організацій, сайту «Миротворець» блокується в’їзд російських акторів в Україну, протягом цієї зими в Харкові скасовано вже кілька концертів і вистав. Деякі одіозні особистості були заблоковані для в’їзду в Україну персональними санкціями ще в 2014 році, ті які публічно висловлювали свою ненависть до народу України або вирішили стати рупором кремлівської пропаганди, що розпалює міжнаціональну ворожнечу. Протягом 2015 року в санкційні списки поступово додавалися відомі діячі, які своїми акторськими гастролями «підтримували народ  Донбасу», пише kharkovyes.com.ua.

Прикордонні правила єдині для всіх

2

І ось вже який рік списки нев’їзних поповнюються регулярно через їх зневажливого ставлення до української державності. Для перетину кордонів «спірних територій» у всьому світі вже визначені базові принципи. Україна нічого нового не придумала з приводу того, як можна приїжджати до Криму, а як не можна. Закони України про те, як «правильно» потрапити до Криму, повністю взяті з попередніх світових практик, які, наприклад, діють щодо перетину географічних кордонів Абхазії. До Румунії наземним шляхом, наприклад, не в’їдеш, якщо в’їхав в Молдавію через Придністров’я – тому що в такому разі не буде штампа про перетин молдовського кордону, такі штампи молдавани на кордоні з Придністров’ям не ставлять.

І до речі про Молдову. 5 лютого цього року саме з території Молдови хотіли заїхати в Україну актори вистави «Ідеальний свідок», афіші якого розвішані по Харкову. Трупа запланувала ряд гастролей по містах України, а на 18 березня в Харкові вже викуплено три чверті квитків.

«Під час контролю прикордонники Білгород-Дністровського загону встановили, що іноземці є учасниками комедії« Ідеальний свідок». У свою чергу актори запевняли, що для них немає підстав для недопущення в гастрольні заходи. Однак з’ясувалося, що двоє з росіян є акторами, котрі незаконно відвідували тимчасово окуповану територію АР Крим, де брали участь у зйомках фільму. Прикордонники відмовили їм у в’їзді в Україну і проставили заборона в’їзду в нашу країну терміном на 3 роки. Після завершення всіх процедур їх повернули до Республіки Молдова »- повідомляє прес служба ПГСУ. На цьому пригоди акторської трупи не закінчилися – вони спробували в’їхати через інший пункт пропуску. В результаті отримали ще штрафи і додатково заборона на в’їзд вже не 3 роки, а на 10 років.

У квітні в тому ж театрі Шевченка був запланований спектакль «Двоє на гойдалках» за участю акторів Григорія Антипенко і Тетяни Арнтгольц. Вони восени минулого року теж їздили на гастролі в анексувати Крим. Причому з цієї ж виставою. Тому в Харкові цей спектакль не побачать як мінімум в найближчі 3 роки.

Прикордонникам інформацію «зливають» волонтери

На допомогу прикордонній службі активно підключилася громадська організація «Світанок». Згідно з повідомленнями їх паблік на Фейсбуці з початку року в Харкові заплановано три заходи за участю акторів, які виступали в включеному Криму.

«Ми категорично проти створення прецеденту виступу кримнашістов в Харкові, тому вже зробили необхідні юридичні кроки», – повідомили активісти.

«Так, на 14 березня в Палаці студентів« ХПІ »анонсовано виступ коміка Слави Комісаренко, який влітку 2015 був з гастролями в включеному Криму. Ми звернулися в СБУ і ДПСУ з вимогою заборонити в’їзд. Днями продюсери цього персонажа почали звинувачувати нас у брехні і видалили афішу з сайту окупованого Севастополя і почали писати в ЗМІ з вимогою прибрати нашу інформацію».

Дві гучних прізвища російського кіно і театру хотіли порадувати Харків своїм виступом. Один з них – Марат Башаров. Співробітники ДПСУ відмовили акторові у в’їзді і поставили в паспорт відповідну позначку. 19 січня актори повинні були вийти на сцену БК «Дніпроспецсталь» в Запоріжжі, а на день пізніше спектакль «Ідея фікс» планували показати в Харківському театрі опери і балету. Разом з Башаровим в Україну не в’їхали Удовиченко і Колесніков.

«Мені заборонили в’їзд в Україну. Дуже шкода, нещадна політика», – написав Башаров на своїй сторінці в Instagram.

«Він брав участь в заході« Євразійський міст-2019 »в окупованій Ялті, який організовував окупаційний гауляйтер Криму Сергій Аксьонов», – написав у соцмережі керівник «Світанку» Поздняков.

Як повідомили в Держприкордонслужбі України:

«19 січня в Запоріжжі з Варшави прибула група російських акторів. В ході перевірки з’ясувалося, що один з чоловіків незаконно відвідував окупований Крим. Співробітники ДПСУ відмовили акторові у в’їзді і поставили в паспорт відповідну позначку».

Ну і звичайно список «заборонених» прикрасив красавчик-татусь Гена Букін. Виконавець ролі Гени Букіна в російському комедійному серіалі «Щасливі разом» Віктор Логінов грає у виставі «Татусі». Прем’єра в Харкові повинна була відбутися 6 лютого в театрі імені Тараса Шевченка. Зараз продаж квитків на виставу зупинена. Актор в 2018 році перетинав кордон України в невстановленому порядку і виступав в Криму. Незабаром його ім’я з’явилося в базі «миротворця».

Ймовірно улюблених російських акторів, які ще не підпали під санкції, слід шанувальникам попередити, що в допомогу прикордонній службі та СБУ підключені декілька громадських організацій, на волонтерських засадах, що займають збором інформації по заходам в Криму, тому в Україні треба приїжджати з повагою.

До Криму ніхто не забороняє росіянам їхати через Харків, як і в «старі добрі часи» для цього немає перешкод і немає ніякої небезпеки – вони ж чомусь не бояться оголошувати гастролі в «бандерівській» Україні.