Субота, 25 Червня, 2022

Євроінтеграція крокує по Харківщині

Минулого тижня відбувся візит до Харкова віцепрем’єра-міністра України Дмитра Кулеби. Спільно з керівника ХОДА Олексієм Кучером в Харкові було проведено нараду з питань розвитку європейської інтеграції. Далі на kharkovyes.

Цю зустріч у стінах ХОДА можна назвати знаковою, фактично дала старт новій організаційній формі. Багато часу і сил йшло у молодого губернатора на вирішення термінових питань, запущених від попереднього керівництва. Проблеми вимагали роз’їздів по області і численних кризових планерок. Стратегічні питання розвитку Харківщини відкладалися через термінові проблем починаючи від Вовчанського газопроводу з території Росії, закінчуючи порятунком  Панютинського вагоноремонтного заводу, що простоює без зарплатні. Будучи вимушеним, вирішувати багато запущених проблем по стратегічним сферам і підприємствам області Олексій Кучер тим не менше встигав займатися питаннями залученням інвестицій та міжнародними контактами.

На нараді, присвяченій питанням євроінтеграції регіону, віце-прем’єр-міністр України Дмитро Кулеба розповів бачення уряду. Загальна ідея була в тому, щоб синхронізувати процеси на місцях із загальним планом дій уряду України. Саме на рівні регіонів впроваджуються деякі практичні проекти, які залежать від уміння місцевого керівництва впроваджувати європейські принципи самоврядування, громадських ініціатив, освітніх та соціальних проектів. У питанні залучення іноземних інвестицій саме на місцях мається на увазі створення сприятливого фону з боку місцевих органів влади.

 «Процеси євроінтеграції – це ресурси і цінності. Ми багато говорили про процеси євроінтеграції в минулі 5 – 6 років. Зараз більше треба робити. Ми налаштовані створювати кращі умови, щоб європейці заходили до нас, приносили інвестиції, створювали робочі місця, щоб наші взаємини поліпшувалися» – зазначив Олексій Кучер.

Міністр відзначив позитивну динаміку щодо збільшення експорту підприємств Харківщини в Європу. Євроінтеграція відкриває додаткові можливості для збуту товарів в країни Євросоюзу, але місцеві підприємства повинні бути готові до цього. По-перше культура документообігу та сертифікація за європейськими стандартами, вміння місцевих менеджерів працювати з представниками бізнесу іншого менталітету. І, звичайно ж – впровадження технологічних нюансів, доробка якості товару відповідно до європейських стандартів.

«Я дуже радий, що Харківська область хоча і знаходиться далеко від кордону з Європейським союзом, але має дуже позитивну динаміку в цій сфері, зокрема, в торгівлі. Тут, безумовно, є заслуга і місцевої влади, і місцевого бізнесу», – сказав віце-прем’єр-міністр.

Основним організаційним завданням в областях є створення регіональних Офісів євроінтеграції. Перший пілотний проект такого Офісу почав реалізовуватися в Херсонській області. Прийнято рішення, що другим містом впровадження цього проекту стане саме Харків.

 «Це офіси, які будуть створені на основі Агентства регіонального розвитку – як ефективні інститути для залучення інвестицій, поширення європейських цінностей на рівні регіонів, проведення тренінгів місцевих керівників ОТГ, представників обласного рівня по роботі з європейськими засобами, з розвитку програм з ЄС», – пояснив Дмитро Кулеба.