Субота, 25 Червня, 2022

Обмежену кількість пільгових поїздок вкотре визнали незаконною. На що це може вплинути?

До Окружного адміністративного суду Києва подали позов щодо незаконності обмеження пільгових поїздок. Як це може стосуватися Харкова та що саме порушує права громадян у оскаржених пунктах Порядку надання пільг читайте у наступних абзацах. Далі на kharkovyes.

Чергова ухвала на користь громадян

Прес-служба столичного Окружного адмінсуду повідомила, що судді задовольнили позов киянина, який наголошував на протиправності обмеження кількості безкоштовних поїздок усього лише тридцятьма. Ще позивач поскаржився на перевищення середньої ціни однієї поїздки в місті Києві, в його скарзі зазначається, що ціна має бути такою ж самою як і середня по Київській області.

Сама ж скарга стосується відповідних постанов Кабміну березня позаминулого року, коли було ухвалено нові норми у сфері надання транспортних послуг та питання пільг у громадському транспорті регіонального, міжрегіонального, приміського і міського сполучення. Згідно цих рішень, наприклад, у Харкові ветеранам обмежили пільги до 50-ти поїздок на місяць. Причому це стосується не кожного виду транспорту окремо, а всіх видів громадського транспорту.

Але вже наприкінці грудня 2018-го Окружний адміністративний суд Києва визнав ці постанови незаконно ухваленими. Тобто зараз вже майже півтора року немає чіткого нормативного акту, який би зміг врегулювати ситуацію з пільгами. Чи змінить якось стан речей вже цьогорічна, лютнева ухвала поки невідомо.

Справи ветеранів

Представники Міністерства ветеранів України повідомили, що проситимуть органи місцевої влади визнати старі постанови Кабінету Міністрів такими, що втратили силу. Перш за все, це зумовлено відповідними заявами про вже розпочатий процес створення Єдиного державного реєстру учасників війн, а наступного року буде створена і затверджена загальнодержавна програма, яка передбачатиме єдині правила компенсації проїзду. Також повідомляють, що нова програма буде базуватися на використанні системи електронної сплати проїзду.

Нова система – нові обмеження

Пропонуємо згадати декілька суперечливих рішень щодо реалізації прав на пільговий проїзд у місті Харків. Раніше представники пільгових категорій громадян, таких як ветерани війни, пенсіонери, люди з інвалідністю відповідних груп чи діти з багатодітних сімей мали посвідчення пільговика, яке дозволяло користуватися громадським транспортом необмежену кількість разів. Однак новий E-ticket забезпечує вище перераховані категорії населення вже лімітованими 50-тьма поїздками на тролейбусі чи трамваї і тими ж 50-тьма поїздками у метро. Також нові електронні пільгові квитки можуть отримати тільки харків’яни.

Та ситуація зі студентами та школярами до впровадження системи E-ticket була взагалі абсурдна, тоді, за думкою місцевої влади, студенти мають їздити тільки на метро, а школярі тільки на трамваї та тролейбусі. До E-ticket у школах видавали безлімітні проїзні квитки строком на місяць і вони коштували 15 гривень, а студентам давали знижку на метро у розмірі 50% та з обмеженням на 60 поїздок. Частково цю проблему вирішив новий електронний квиток, за ним студенти тепер мають ще 30 пільгових поїздок на трамвай чи тролейбус, а школярі таку ж саму кількість на метро. Проте повністю потреба учнів і студентів, що надають перевагу тільки одному виду транспорту так і не була задоволена.