Субота, 16 Січня, 2021

Жахіття цифрової трансформації. Як пенсіонери Харкова Е-тікет собі добувають

Виборча політика: «Блок Кернеса – Успішний Харків»

Цієї осені 2020 року відбудуться вибори мера, Геннадій Кернес планує подавати свою кандидатуру. Це буде третій строк для міського голови, в цей період він...

Відносини «Харків та В. Зеленський»

Не секрет, що Харківська область на виборах підтримала, продемонструвала колосальну довіру до Президента України. Вже за перший рік свого правління Володимир Зеленський встиг змінити...

Україна – країна контрастів і діджіталізація в черговий раз це підкреслила. Контраст поколінь, контраст мрій про сучасні технології і пострадянська реальність паперової системи. 

Отримання електронного проїзного квитка пенсіонерами Харкова перетворилося на реаліті-шоу совкової дрімучості коридорів інстанцій. Що відбувалося, і як це треба було зробити правильно – розповість kharkovyes.

«Оцей клятий пластик отримуєш, як картку на хліб під час війни з фашистами!» – чується вигук пенсіонерки в транспорті – «третій день їжу, вчора знову не достоялась!». Моментально народжується тема для замітки.

Система показала практично повну не готовність до цифрових трансформацій, повну неготовність модернізувати методи роботи і, що найстрашніше, небажання йти назустріч людям, ставлення і підхід на рівні епохи «брежнєвського застою».

Е-тікет перетворився в Е-біду

Основні харківські ЗМІ вже встигли побувати на місцях видачі Е-тікетів в регіональних центрах, картина приблизно однакова. У терцентрі Московського району викликають швидку допомогу – організм літньої людини не витримав задухи і напруженого стояння на ногах. Місць очікування як таких не передбачено, кілька стільчиків зайнято людьми з явними ознаками складнощів пересування.

Пенсіонери стоять з 8 ранку до 14-16 годин і більшість повертається ні з чим, щоб з наступного ранку знову починати митарства. Середній час очікування в адмінцентрі малонаселених районів 6 годин, самий катастрофічний – Московський – у кого щось не виходить достоятися і за три-чотири дні. У місцевих теленовинах показали людину, яка намагається потрапити на здобуття цього чуда цивілізації вже вп’яте.

Соцмережі повняться гнівними коментарями і справа навіть не в тому, що «цифрова трансформація держави» відбувається проблемно. А може і відбувається проблемно якраз через байдужість і пасивність на місцях:

«Це ж як по совкомому нелюдяно! – адже просто ж можна було продовжити робочий день хоча б до 18-19 годин, потім б взяли б вихідний в березні!» – дивується в коментарях молода студентка – «Моя бабуся може читати повідомлення на смартфоні, я навчила, невже було так важко створити електронну чергу хоча б для тих, хто вміє користуватися гаджетами, що б вони приходили у встановлений час. Я недавно отримувала новий закордонний паспорт – там, в сервісному центрі тобі надсилають смс із зазначенням часу прийому, невже так важко це зробити і тут?»

Оформленням та видачею пільгових карток в регіональному центрі займаються представники КП «Харківпас». За день видають 200 проїзних карток. Приймають документи у приблизно такої ж кількості людей. Працюють втрьох.

Каже оператор обробки інформації в «Харківпас» Аліна Мамєєва:

«Один чоловік, якщо на отримання, хвилини 3-4, на подачу документів – довше. Якщо людина є в базі – потрібно внести в базу … Ну, хвилин 5-7 і тоді він приходить сюди на отримання відразу»

Народ пропонує вирішення проблеми

Впадає в очі, те, що катастрофічно мало виділено робочих місць, невже не можна було нікого тимчасово додатково підключити? Адже весь процес не вимагає установки спеціального програмного забезпечення, і може проводитися через будь-який ноутбук, якому адмін мережі дасть доступ до бази даних.

Цікавість змушує зателефонувати знайомому програмісту Денису, який моментально пропонує кардинальне вирішення проблеми:

«Я не знаю з обслуговування їх бази даних можуть бути складні нюанси, але з іншого боку це ж і не база даних ГРУ або ЦРУ, – сміється – але я б за три години написав би програму смс-розсилки живої черги, розбивши робочий день оператора по 5-7 хвилин. По грошах смс-ки для міськради обійшлося тисяч триста гривень на все місто за договором з оператором мобільного зв’язку. Адже логіка проста – всі пенсіонери, які можуть ходити – все вони здатні відправити виходить смс, а якщо самі не бачать кнопки – дійдуть за допомогою до сусіда!».

Не будемо стверджувати вірність розрахунку Дениса – але очевидно те, що існує кілька варіантів вирішення проблеми цього Е-лиха пенсіонерів.

Так що це? Саботаж або елементарна нездатність чиновників «поворушити мізками»? Або жахлива байдужість до суспільства, до роботи, до свого міста?

Сайт КП «Харківпас» в розпал отримання єдиного електронного квитка закритий на технічне обслуговування. Встановлюють програмне забезпечення? Але ж дуже великий відсоток від числа міських пенсіонерів вміють користуватися соцмережами, електронною поштою і, відповідно могли собі оформити Е-тікет через он-лайн сервіс, а при отриманні оператор просто б звіряв правильність написання прізвища.

Також, за свідченням пенсіонерів, абсолютно виявилася марною «гаряча» телефонна лінія «Харківпас», це логічно, що старі аналогові технології часів патифону не можуть обслуговувати діджіталізацію всієї країни. А важко здогадатися «Харківпас» оголосити «багатомільйонний» тендер на створення чат-бота або телеграм-каналу відгуків і повідомлень? Чат-бот, який у відповідь розсилає «номерки»? Щось же можна було зробити, враховуючи хоча б відносно велику кількість «комп’ютеризованих» та «смартфонолізірованних» пенсіонерів?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей новий маркет їжі стане хітом 2021 року

Буквально щойно завершилися новорічні свята, а у нас вже є для вас хороша новина. У Харкові відкрився першокласний маркет їжі з доставкою...

У Зеленського та у Верховній Раді відреагували на смерть Кернеса

Посмертну пошану Геннадію Кернесу, який нещодавно відійшов у вічність, віддали нардепи Верховної Ради. 18 грудня перед початком засідання політики хвилиною мовчання увічнили...

Всі крапки над «і»: як з’явилося те саме відео про Геннадія Кернеса та Михайла Добкіна

З відходом у вічність Генадія Кернеса, в цьому році вже близько десяти років пройшло з моменту виходу того самого відеоролика з участю...

Де буде поховано Геннадія Кернеса та слова Михайла Добкіна

Смерть Геннадія Кернеса не залишає осторонь нікого. На цей раз скорботні слова з приводу відходу в інший світ мера Харкова висловив його...

Як правильно підібрати домен

Сайт починається з домену, так, як бізнес з вибору імені. Після вивчення ринку, ви зможете підібрати доменне ім'я для сайту https://cityhost.ua/domain/lviv.ua/, на...