Субота, 25 Червня, 2022

Влада уклала «антикорупційний» договір з активістами

24 лютого відбулася знакова подія з боку обласної адміністрації, яка формально має стати епохальної в боротьбі з корупцією на Харківщині. Є дуже велика ймовірність того, що спільна робота керівництва області та громадських організацій буде давати резонансні результати, які все важче буде забути і важче заморозити розслідування. По-перше, організації проявили себе як нещадні борці з корупцією, постійно оприлюднюючи все підозрілі факти нераціонального, на їхню думку використання бюджетних коштів. При цьому їх діяльність дійсно можна назвати незалежною. По-друге, керівництво області буде працювати над своїм іміджем, що б підтримувати образ, проголошений під час виборчих компаній. Боротьбу з корупцією доведеться показувати на конкретних прикладах, пише kharkovyes.com.ua.

Договір про співпрацю підписано між Харківською обласною держадміністрацією та ГО «Харківський антикорупційний центр». Між ХОДА та ГО «Розвиток публічних закупівель» підписано Меморандуми про взаєморозуміння по державних закупівлях. Про діяльність цих громадських організацій всю інформацію можна дізнатися з їх сторінок на Фейсбуці. «Державні закупівлі» – це коли бюджетна організація на спеціальному сайті оголошує аукціон на закупівлю товарів і послуг за принципом ціни на зниження.

Підписанти – перший заступник голови ХОДА Віталій Погосян, заступник голови правління громадської організації «Харківський антикорупційний центр» Ігор Черняк і керівник ГО «Розвиток публічних закупівель» Андрій Бабтенко.

«Для нас дуже важливо, що ми пильно стежимо за витрачанням бюджетних коштів, і саме з нашими колегами з громадських організацій ми будемо робити це разом», – сказав Віталій Погосян.

«Я дуже радий, що сьогодні підписується цей меморандум і триває співпраця ХОДА, Харківського антикорупційного центру, і ще приєднується одна спеціалізована організація, яка займається державними закупівлями і їх прозорістю», – сказав Ігор Черняк.

«У процесі роботи будемо визначати нові напрямки, які будуть допомагати економити кошти і підвищувати конкуренцію», – сказав Андрій Бабтенко.