Субота, 25 Червня, 2022

Харків розробляє стратегію розвитку

Місто підключається до глобального плану стратегії розвитку області, ініційованим Президентом України і в масштабах області документ був уже розроблений за активного сприяння губернатора. Фінанси на 2020 рік за напрямками області були вже заздалегідь визначені бюджетом фонду розвитку регіонів. У своєрідний кошторис входило будівництво нових шкіл і дитячих садків по районам області, будівництво спортивних споруд і, звичайно, дороги. Крім цього на будівництво і реконструкцію об’єктів кількох об’єктів району кошти були закладені в обласному бюджеті. Далі на kharkovyes.

У місті Харкові, на території, довіреній міській раді, минулого разу стратегія розвитку складалася в 2016 році. На цей раз вирішили планувати на дві п’ятирічки вперед. Документ план стратегії розвитку повинні розробити до вересня цього року. Про це повідомили в прес-службі Харківської міськради з посиланням на секретаря Харківської міської ради Олександра Новака.

Начальник управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Вікторія Грецька-Миргородська уточнила, що збір ідей буде відбуватися до червня місяця. Пропозиції, розробки та презентації концептів зможуть подати не тільки департаменти міськради, а й жителі міста, громадські активісти. За планом протягом місяця серпня відбуватиметься громадське обговорення, а на вересень місяць заплановано вже винесення проектів на сесію міськради.

Нагадаємо, що депутати Харківської облради затвердили Стратегію розвитку Харківської області та план заходів щодо її реалізації на 2021-2023 роки. З приводу залучення коштів «з Києва» поки не йшлося, зазвичай місто в таких проектах розраховує на свій бюджет, який дозволяє споруджувати зіркові небеса або приносити мільйонні жертви дідові морозу.

За словами волоських-Миргородської, в основі стратегії три основні цілі – безпека, комфорт, креативні технологічні індустрії. Дорожня карта написання стратегії затверджена на минулому засіданні. Розробка концепції спирається на загальнонаціональні стратегії.

«Указом Президента на державному рівні затверджені документи, що регулюють питання розвитку України до 2030 року. Також затверджено Стратегію розвитку Харківської області до 2027 року. Тому нам також необхідно об’єднати зусилля міських виконавчих органів влади, науковців, громадськості для створення проекту нової Стратегії розвитку Харкова на наступні десять років. Цей документ повинен стати головним для розвитку нашого міста та територіальної громади», – зазначив Олександр Новак.

Місто повинно стати комфортнішим для населення всіх районів і спальних і напівіндустріальних околиць і доповняться новими технологіями організації простору.